Аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що, незважаючи на заяви російських джерел про захоплення Веселого на північному сході від Бахмута, на даний момент немає візуальних доказів, що підтверджують це твердження. ЗСУ відбивають місто.
Звіт ISW розкриває, що пропагандистка Маргарита Симоньян наголосила на важливості «захоплення» Веселого, оскільки це відкрило б російським військам доступ до дороги Т0513 Сіверськ-Бахмут і створило б новий маршрут для наступу в напрямку Сіверська, розташованого на північ від Веселого на відстані 23 км.
«Проте перспективи російських військ провести оперативно значуще наступ на Сіверськ найближчим часом сумнівні. Російські війська утримували позиції за 9 км на схід від Сіверська протягом значного часу, але не змогли суттєво загрожувати йому з їхніх нинішніх позицій, тому ймовірне захоплення Веселого (яке розташоване далі від Сіверська, ніж інші російські позиції) малоймовірне», — заявили в Інституті.
Як додають аналітики, місцевість безпосередньо на захід від Веселого, яку російським військам доведеться перетнути, щоб досягти маршруту Т0513, розташована в гірній місцевості на тактичних висотах, які нині контролюють українські сили. Це може ускладнити просування російських військ.
Водночас один із російських воєнкорів заявив, що Веселе залишається спірною сірою зоною. Його колеги визнають, що там йдуть тяжкі бої.
Про те що окупанти не досягли жодних тактичних успіхів повідомив також командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.
За його словами, противник зберігає можливість для вчинення ударно-штурмових дій, наполегливо й хвилями проводячи наступальні дії на окремих відтинках. Проте за останні два тижні росіяни не мають тактичних успіхів на полі бою.
«Силам оборони вдається своєчасно виявляти противника й завдавати суттєвого ураження, що приводить до втрат значної кількості особового складу окупантів. Дії ЗСУ дають можливість нищити легкоброньовану та броньовану техніку, артилерійські засоби противника. Сили оборони тримають відтинок, противник не буде мати тактичних успіхів у майбутньому», – запевнив Федоренко.
Додамо, РФ сконцентрувала у районі Бахмута Донецької області близько 80 тис. військових, однак експерти вважають, що навряд чи окупанти кинуть усе це угруповання на Часів Яр, який українські військові називають наступною метою ворога.
На думку військового експерта, колишнього речника Генштабу ЗСУ Владислава Селезньов, такі маневри з перекиданням особового складу можуть свідчити про підготовку майбутніх атак на Слов’янськ і Краматорськ, причому одразу з трьох напрямків – Часів Яр, Лиман та Вугледарський виступ.
«Складно сказати, чи вистачить йому ресурсів, але за останні кілька діб значно посилилися авіаудари. Якщо він матиме критичну перевагу, то ситуація може змінитися докорінно. Також є просування на південь і на північ від Бахмута. Тобто з тих позицій, які були зайняті під час літньої кампанії, ми змушені відходити.», – пояснив він.
Головною причиною Селезньов вважає нестачу артснарядів: росіяни відстрілюють до 10 тис. на добу, а ми відповідаємо лише 2 000.
Військовий експерт Олександр Мусієнко сумнівається, що РФ ударить по Часовому Яру всім 80-тисячним угрупованням.
«Як на мене, найбільші зусилля будуть на Авдіївському, Мар’їнському та Лимано-Куп’янському напрямах. Навіть статистика показує, що за кількістю обстрілів і бойових зіткнень вони в лідерах. На Бахмутському відтинку будуть атакувати, але точно не всіма силами.», – сказав він.