Обрані народні депутати від партії “Слуга народу” перед першим урочистим засіданням Верховної Ради 9-го скликання в четвер поклали квіти до Стіни пам’яті полеглих за Україну на Михайлівській площі.

“Ми у боргу перед тими, хто загинув за нашу незалежність, перед їхніми сім’ями. Ми зобов’язані показати, що українці боролися та продовжують боротися за свою державу недарма”, – йдеться в заяві партії, опублікованій у Facebook.

Новообрані депутати дорогою до Ради також планують зупиниться в місцях масових розстрілів Героїв Небесної Сотні на вулиці Інститутській, щоб ушанувати пам’ять тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє України.

“Це не просто формальність. Кожен депутат, ухвалюючи закони, має усвідомлювати свою відповідальність перед пам’яттю про людей, які з дерев’яними щитами пішли проти озброєних силовиків і перемогли. Саме завдяки їм у нас є шанс будувати Україну, про яку мріють у Львові та Харкові, Києві й Полтаві, жити у якій захочуть наші співвітчизники з Криму та Донбасу”, – повідомили в партії.

Під час спілкування з родичами загиблих Разумков розчулився.

Так, Разумков пройшовся вздовж всієї стели, встановленої на площі, та поспілкувався з кожною з жінок, чиї діти загинули під час військового конфлікту в зоні АТО.

Матері розповідали лідеру партії про своїх дітей і про страшний пекучий біль. У якийсь момент Разумков настільки пройнявся бідою матерів, що не зміг стримати сліз і почав витирати очі руками. При цьому політик попросив журналістів, щоб його не знімали.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності повідомив, що підписав указ про заснування свята 29 серпня – Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни.