Перший заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко заявив, що спільна заява президентів України та США Володимира Зеленського та Джо Байдена свідчить про те, що відносини між двома державами вийшли на новий рівень.
«Заява президентів остаточно фіксує, що за своїми цінностями Україна є частиною західного світу», – сказав він.
За його словами, «Захід чітко відокремлює союзників від суперників і демократію від автократії».
«Ми – на західній стороні цього протистояння, а це значить, що повернення до “русского мира” не буде», – сказав він.
Корнієнко додав, що про окупований Донбас та Крим ніхто не забув.
«Наші американські партнери запевнили, що і надалі підтримуватимуть Україну в Нормандські форматі і в межах Кримської платформи, а Росія визнана порушником базових принципів міжнародного порядку. Тому про окупований Донбас та Криму ніхто не забув», – сказав він.
До слова, на думку міністра оборони України Андрія Тарана, увага, приділена питанням спільної безпеки та оборони під час візиту президента України Володимира Зеленського до США, та укладені угоди дають безпрецедентні можливості для суттєвого посилення співпраці між Україною та США.
“Можемо із задоволенням констатувати, що укладені угоди та домовленості під час українсько-американського саміту заклали міцний фундамент для подальшої розбудови нашого стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами на далекоглядну перспективу”, – заявив Таран, повідомляє прес-служба Міноборони України.
Зокрема, укладена у присутності президента України Рамкова угода між Міністерством оборони України та Міністерством оборони США щодо стратегічних основ оборонного партнерства є найважливішим базовим документом, який створює нові можливості для суттєвого посилення співробітництва між Україною та США у сфері оборони, наповнює його оновленим практичним змістом в інтересах обох держав.
“Дуже важливо і те, що ця Рамкова угода створює можливості для підтримки з боку США у проведенні реформ у сфері оборони України з метою отримання нашою державою повноправного членства в НАТО”, – наголосив міністр.
Окремо міністр виділив укладення угоди про проекти у сфері досліджень та розробок.
“Вона відкриває абсолютно нові можливості для укріплення позицій нашої держави як високотехнологічної країни. Ми говоримо про залучення інвестицій американської сторони, створення умов для впровадження передових оборонних технологій і започаткування проектів у сфері модернізації озброєння та військової техніки. У нас з’являється можливість для тестувань озброєння і військової техніки з використанням новітнього обладнання та технологій, відсутніх в Україні. Українські науково-дослідні установи залучатимуться до виконання проектів американської сторони, а продукція та послуги обох держав отримають можливості для просування на ринках третіх країн із урахуванням стандартів країн-членів НАТО”, – наголосив Таран.
Крім того, підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Міністерством оборони США про співробітництво в сфері безпеки космічних польотів стало визнанням з боку США потенціалу космічної