Якщо ЗСУ відійдуть з Бахмута, вони займуть заздалегідь підготовлені позиції та триматимуть там оборону надалі.
Якщо українська армія залишить Бахмут, за який точаться запеклі бої з літа 2022 року, це не матиме великого значення з військової точки зору. Та, як розповів в інтерв’ю українському виданню майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, це матиме складні політичні наслідки.
За його словами, у разі втрати Бахмута українськими силами може посилитися тиск на українське військово-політичне керівництво з боку наших партнерів. За такого сценарію вони наполягатимуть на перемовинах з РФ.
Якщо ЗСУ відійдуть з Бахмута, продовжив Гетьман, вони займуть заздалегідь підготовлені позиції та триматимуть там оборону надалі. Ворог не зможе одразу “рвонути” на Часів Яр.
“Якщо нам доведеться відійти, може посилитися тиск на військово-політичне керівництво нашої країни з боку наших партнерів, щоб сісти з терористами, з росіянами за стіл перемовин”, – сказав майор ЗСУ.
Крім того, є ще один негативний наслідок у разі виходу ЗСУ з Бахмута – на владу почне тиснути частина українців, які переконуватимуть, що “краще поганий мир, ніж хороша війна”.
З літа 2022 року точаться запеклі бої за Бахмут, Путін навіть ставив завдання окупантам до початку весни 2023 року захопити всю Донецьку та Луганські області. Наразі епіцентром боїв залишаються Бахмут та Авдіївка.
Напередодні ватажок ПВК “Вагнера” Пригожин заявив, що вони вже “юридично захопили” Бахмут. Згодом з’явилося спростування від ЗСУ, там наголосили, що росіяни далекі від захоплення міста-фортеці.
8 квітня у Міноборони України заявили, що до участі у боях за Бахмут Донецької області російські окупанти залучають найпрофесійніші підрозділи. Зокрема, участь у боях беруть і десантно-штурмові загони.
Бахмутський напрямок у Донецькій області залишається одним із найнапруженіших. Російські окупаційні війська намагаються тиснути на захисників міста Бахмут із трьох сторін. Про це сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
“Ворог намагається одночасно тиснути з трьох сторін: район Богданівки — Хромового та району Іванівського — це фланги українського угруповання. Просування російських військ на цих напрямках дозволило б значно погіршити локацію Збройних сил України в Бахмуті: через ці населені пункти проходять основні шляхи сполучення”, — коментує він.
За його оцінкою, ЗСУ успішно стримують натиск ворога на флангах, просування росіян у районі “літачка” (пам’ятника в Бахмуті, знищеного обстрілами, — ред.) призупинено.
“Запеклий характер боїв у районі стадіону “Авангард”. Окупанти намагаються вийти на лінію залізниці та, відповідно, просунутися безпосередньо в центрі — з району адміністративних споруд до західної частини Бахмуту”, — коментує експерт.
Він наголосив, що всупереч заявам з російської сторони, 40% території Бахмуту залишаються під контролем ЗСУ. У місті з російського боку, за словами Снєгирьова, діють найманці ПВК “Вагнер” та підрозділи 106 дивізії повітряно-десантних військ РФ.
“Збройні сили України успішно протидіють характеру просування ПВК “Вагнер” лінією залізниці. Очевидно, найближчими днями лінія фронту буде стабілізована саме за цим напрямком”, — припускає він.
На Мар’їнському напрямку, за його словами, були успішними контратаки ЗСУ. Снєгирьов посилається на оцінки з російської сторони, за якими підрозділи РФ були відкинуті на 1,5-2 км.
“Про оперативне оточення Мар’їнки не йдеться. Але варто зазначити інший факт, що населений пункт фактично припинив своє існування. Коефіцієнт руйнування житлових будівель — до 80%, тобто окупанти використовують тактику випаленої землі”, — констатував Снєгирьов.
В Авдіївці, за його оцінкою, ситуацію стабілізовано.