На думку військового експерта Олега Жданова, з ракетами в агресорів справжня біда.

Однак Жданов констатував: на жаль, у Росії також є можливість зробити звичайну авіаційну бомбу плануючою. Характеристики приблизно такі самі, як у бомб GLSDB, що нам передають США. Висота скидування – від 10 до 14 кілометрів. Дальність планування – до 70 кілометрів.

Саме такою зброєю ворог атакував Сумщину вночі 24 березня. Десять винищувачів здійснили пуск 11 керованих бомб та однієї ракети Х-31П по області.

Нагадаю, що Х-31П протирадіолокаційна ракета, що призначена для знищення радіолокаційних станцій систем ППО середнього й дальнього радіуса дії. Навіть така ракета була застосована. Наскільки я розумію, з 11 бомб усі досягли своїх цілей. Нове завдання наших Повітряних сил – навчитися збивати ці плануючі бомби,
– наголошує військовий експерт.

За словами Жданова, найбільш ефективний спосіб боротьби з цими бомбами є зенітно-артилерійські системи (кулемети й гармати) й тактичні засоби (“Тунгуска”, “Шилка”, “Гепард”).

Крім того, ворог атакував Кривий Ріг “Шахідами”. Зафіксовано п’ять прильотів з шести.

Зважаючи на результат, на жаль, ворог також навчається. Програмування польотів “Шахідів” вдосконалюється. Вони вивчають райони можливого розташування наших систем ППО і стараються програмувати політ на мінімальних висотах і обирати маршрут так, щоб він був у мертвій зони наших радіолокаційних станцій,
– пояснив Жданов.

Так, з оголошенням повітряної тривоги потрібно покладатися на сили й засоби, які розташовані на місцях.

Берлін надав Києву черговий пакет військової допомоги. До нього увійшли інженерні машини, а також озброєння та запчастини до танків.

Крім того, у межах чергового пакету військової допомоги від Німеччини Україна отримає радари для виявлення дронів, які допоможуть захистити наші міста. Про це під час стріму на своєму YouTube-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов.

Жданов повідомив, що Німеччина передала нашій державі наступне озброєння:

інженерні танки Dachs – це інженерні машини на базі танка Leopard;

кулемети MG3 для танків Leopard 2, бойових машин Marder та інженерних танків Dachs, які також мають озброєння;

запчастини до танків Leopard 2 та машин Marder;

системи для виявлення дронів.

З огляду на те, що противник удосконалює навички застосування дронів, нам треба створювати дрібну та чисту сітку щодо захисту наших міст,
– зауважив військовий експерт.

За його словами, це допоможе нам надалі уникнути таких інцидентів як у Кривому Розі. Так, росіяни запустили по місту 6 безпілотників, збити вдалося лише один.

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.) Ігор Романенко розмірковує так:

Росіяни все частіше використовують змішані удари – ракетами різних видів, безпілотниками різних видів, авіабомбами, що коригуються. У недавньому нальоті РФ використала керовані авіабомби, завдаючи удару з літаків Су-35, зазначає генерал. Втім, з’являються відповідні можливості й у нас із дальністю до 120 км.

“Якщо продовжити тему безпілотників, особливе місце посідають так звані “камікадзе”. Вони являють собою вибуховий апарат із системою наведення, який досягає цілі та підривається. У військовій термінології такі засоби ураження називають барражуючими боєприпасами. Росіяни просуваються в цьому напрямі, нам доводиться боротися з тими ж їхніми “ланцетами”. Противник випробовує свої новинки під час війни на нашій території. Нам разом із союзниками слід шукати ефективні заходи протидії, а також напрацьовувати нові можливості”, – наголошує експерт.

Захід, акцентує він, має потрібні нам засоби. Важливо боротися за їх здобуття. За ракети та безпілотники більшої дальності. Щоб бити за кілька сотень кілометрів.