Військовий експерт Михайло Жирохов розповів, що окупантам потрібно взяти Авдіївку до «щорічного послання Путіна», яке має відбутися у грудні. Це має бути подано як «велика перемога». Він розтлумачив, чи можуть ЗСУ вийти з Авдївки.

За його словами, в Авдіївці загарбники масово застосовують 500-кілограмові керовані бомби, вони перекидають сюди усі можливі ресурси. Він наголосив, що утримувати населений пункт в таких важких умовах стає дедалі тяжче. Якими є наміри нашого командування щодо міста – поки незрозуміло.

«Ми бачимо погіршення погодних умов, яке суттєво обмежує використання певних видів озброєння, передусім дронів. Є й певні обмеження для застосування артилерії за поганих погодних умов», – відзначив Жорохов.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

На думку експерта, найближчим часом має бути проведена локальна контрнаступальна операція з метою зменшення наступальних можливостей росіян або відданий наказ про відхід бригад з Авдіївки. В протилежному випадку ми можемо побачити дуже погані результати.

«Я не хочу говорити про те, що ми вже втратили Авдіївку, але все до цього йде. На жаль, прогноз саме такий, якщо ситуація розвиватиметься за таким невтішним для нас сценарієм», – констатував фахівець.

Безумовно, Генеральний штаб ЗСУ має певний план, додає і найближчим часом ми маємо побачити його виконання. Тому цілком ймовірно, що такими маневрами ми заженем ворога в пастку, обвівши навколо пальця. Він подумає, що ми видихлись і саме в цей момент буде завдано пекельного удару.

В той же час, Жорохов запевняє, що перехід Авдіївки під контроль РФ не погіршить ситуацію стратегічно – фактично росіяни просто вирівняють фронт у напрямку міста. Як зауважує експерт, для того, щоб розгорнути наступ на Костянтинівку й далі на Слов’янськ, в них навряд чи вистачить сил та засобів.

«Але, звісно, артилерійські удари вони зможуть завдавати на більшу глибину. Тому українські міста, які менше страждають від ударів, у такому випадку можуть опинитися під ударами артилерії противника», – визнає Михайло Жорохов.

Про подальше просування можна буде говорити тільки навесні або влітку, додає він, але як на той момент буде складатися ситуація, наразі не знає ніхто. Зараз у них ворога сил та засобів наступати далі не буде.

Зауважимо, раніше ціллю ворога був Авдіївський коксохімічний завод. Наразі триває третя хвиля, яку виконує збільшена у кількості російська піхота.

Про це повідомив офіцер «Легіону Свободи» майор МВС Максим Морозов.

За його словами, ворог з усіх боків атакує Авдіївку та активно працює в напрямку промзони, тож ситуація там залишається критичною, але ЗСУ знищують багато людської сили й техніки противника.

«Окупанти не полишають спроб заволодіти Авдіївкою або оточити місто. Противник атакує з усіх боків та активно працює в напрямку промзони, намагаючись туди зайти. Ці ворожі дії вже незмінні кілька днів. Бригади ЗСУ контратакують з метою недопущення просування ворога і розширення сірих зон», – розповів Морозов.

За словами офіцера «Легіону Свободи», росіяни застосовують авіацію, використовуючи керовані авіабомби, для знищення оборонних позицій ЗСУ. Вони «під фундамент» зносять усі споруди й висотки в Авдіївці, щоб унеможливити перебування там українських бійців.

Відбувається постійний тиск на місто, а атаки ворога нагадують так звані «м’ясні штурми».

«Кількість російської піхоти збільшилася на Авдіївському напрямку. Третю хвилю наступу на Авдіївку керівництво РФ поклало на плечі піхоти. Завдяки цьому гарматному м’ясу ворог мав перейти залізницю, зайти в коксохім, заволодіти промзоною. Але жодна ціль не досягнута», – повідомив боєць.

Водночас, як заявляють українські військові експерти, захоплення Авдіївського коксохімічного комбінату поставить росіян у скрутне становище, оскільки його територія є величезною “бомбою”. Там вироблявся кокс і стоять спеціальні коксові батареї. Якщо окупанти там закріпляться, а якийсь снаряд прилетить – для них це буде наднебезпечно.