Президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що в нинішній епідеміологічній обстановці не варто закривати людям дорогу до храму.

Таку думку глава держави висловив під час відвідин на Великдень Свято-Благовіщенського Ляденського храму в Смолевічському районі, передає кореспондент БЕЛТА.

Глава держави зазначив, що, спілкуючись з парафіянами в церквах, ніколи і нічого не приховує. За його словами, в політиці це в принципі робити складно.

“Повинен вам сказати, що я не вітаю тих, хто закрив людям дорогу до храму. Я не вітаю такої політики. Більш того, ви знаєте мою позицію: ми ці віруси переживаємо щороку”, – сказав Олександр Лукашенко.

Президент зауважив, що мільйони людей моляться Господу, багато хто з них одягнені великою владою.

“Я знаю багатьох таких. Але як тільки настав цей психоз (навіть не хвороба), всі рвонули не в храм, а від храму. Недобре. Але це моя позиція, я її нікому не нав’язую. Це вам вирішувати, як будете жити ви, як будуть жити ваші діти. Я тільки виходжу з того, що завжди треба діяти відповідно до обставин: якщо потрібно надіти маску – надіньте, якщо потрібно іншим чином поберегтися – бережіть себе. Але дійте залежно від того, як складаються обставини “, – закликав глава держави.

Олександр Лукашенко додав, що люди приходять до храму, щоб попросити допомоги у Бога. Тільки не всі ведуть себе, як заповідано: не бережуть природу, відійшли від принципів моралі і готові знехтувати всім заради грошей.

“Це ненормально. Так і думаю, що, напевно, Він нам у справі стукнув по голові. Кому більше, кому менше – ви посудіть самі, подивіться на світ, як розвивається цей психоз і хвороба. Більш того, поживемо – побачимо, хто і як використовує цю ситуацію в своїх цілях. Я вже раніше був змушений констатувати, щоб звернути увагу органів влади і нашого народу, що коронавірус сьогодні вже став політикою. Люди не думають про хвороби – як допомогти один одному, в кращому випадку – як зашитися, відгородитися . Говоримо, що разом легше подолати, а діємо навпаки . Тому ви бачите, що відбувається і як використовують окремі держави в своїх інтересах ці проблеми. Але, що ще буде”, – сказав Президент.

Глава держави ще раз озвучив свою позицію: коронавірус пройде, тому зараз треба подумати, як долати його наслідки.

“Одному важко в світі, особливо йти проти течії. Але я все-таки прийняв рішення, що ми не повинні закриватися, ми повинні працювати. А як можна закритися і не працювати, коли на селі селяни сіють? І якщо не посіють, тобто буде нічого. І ті, хто сьогодні закрилися, освічені, потужні демократичні, почали працювати, відкривати свої заводи, фабрики, дитячі будинки, школи. А в цей час у них ще гинуть: до шестисот чоловік на добу. Навіщо, питається, було зупиняти життя? ” – запитав Олександр Лукашенко.

У Білорусі вирішили не міняти різко спосіб життя: якщо на селі приступили до посівної – нехай сіють, якщо робочі йдуть на фабрику – нехай працюють. “Тобто стиль життя не треба міняти в цих умовах, – переконаний Президент. – Тому я не забороняв працювати на землі, на заводах, фабриках, не закривав кордону. Ми визначили коридори – не без проблем, але тисячі автомобілів возять необхідні вантажі через нас і нам, з Заходу на Схід “.