Українські військові завдали чергового удару по Антонівському мосту, повідомила начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони «Півдня» Наталя Гуменюк

«Так, ми продовжуємо вогневий контроль за транспортними і логістичними артеріями на тимчасово окупованій території. Знову було завдано удару по Антонівському мосту для того, щоб остаточно закріпити його статус як непроїзний», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.

За її словами, на тимчасово окупованій Херсонщині зараз переміщення важкої техніки та перевезення боєприпасів «надзвичайно ускладнені до неможливості».

Ок “Південь” вирішили завдати по Антонівському мосту нового удару, щоб остаточно “закріпити його статус як непроїзний”. Наталія Гуменюк пожартувала, що вони хочуть допомогти росіянам зробити черговий “жест доброї волі”.

Вона уточнила, що зараз перевезення важкої техніки запасів боєприпасів на Херсонщину надзвичайно ускладнені для окупантів.

Наразі в ОК “Південь” очікують на усю інформацію про наслідки удару по мосту. Наталія Гуменюк пообіцяла, що коли командування матиме підтверджену інформацію про те, що ця логістична артерія остаточно перервана, про це обов’язково повідомлять.

За словами Гуменюк, керівний склад російських військових підрозділів від армії до батальйонів потрохи використовує залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег Дніпра, щоб почуватися у безпеці.

«Ми продовжуємо уточнювати всі результати. Наразі ми спостерігаємо, як керівний склад російських сил використовує залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег, щоб відчувати себе у безпеці», – пояснила Гуменюк.

За інформацією першого заступника голови Херсонської обласної ради Юрія Соболевського ЗСУ знищили «досить великі» російські військові склади на Херсонщині.

«Є підтверджена інформація про знищення об’єктів і в Новій Каховці, і в Музиківці. Там були розташовані досить крупні військові склади з озброєнням, боєприпасами. Там також зберігалася військова техніка», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

«Вночі було чутно вибухи в Антонівці. Чекаємо підтвердження – це міст чи інший об’єкт», – додав він.

Цікавим фактом є те, що після потужних вибухів на авіабазі “Саки” в Криму російська пропаганда зробила усе, щоб спростувати версію про причетність до них українських військових.

Це було зроблено для того, щоб не підривати і без того уже розтоптаний авторитет російської армії як “другої армії світу”, і щоб росіяни не запідозрили, що так звана “спецоперація” іде не за планом. Про це сказав російський публіцист та опозиціонер Андрій Піонтковський.

Він розповів, що Путін боїться втратити владу. У Кремлі бачать, що Україна має перспективу перемогти у війні, а це несумісно з путінською владою.

“Історія Росії показує, що авторитарний правитель, який зазнає військової поразки, втрачає і владу”, – каже Піонтковський.

Те, як у Кремлі відреагували на вибухи у Криму, можна вважати репетицією на майбутнє звільнення Херсона українською армією, каже публіцист.

“Якщо таку паніку, шок, беззахисність викликала одна атака на аеродром, то який шок як російського суспільства, так і у самому “бункері” викличе звільнення Херсона чи Мелітополя. Я думаю, невипадкова заява українського військово-політичного керівництва про те, що гаряча фаза війни закінчиться до зими. Я теж так думаю”, – зазначив Піонтковський.