Триває триста тридцять друга російського широкомасштабного вторгнення.

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 13 ударів по районах зосередження ворога та 2 – по позиціях його ЗРК. Наша артилерія також уразила район зосередження загарбників. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ

Ворог посилює контроль обліку мирного населення на тимчасово захоплених територіях Херсонської області. Зокрема, намагається створити базу даних місць проживання мирних громадян, погрожуючи відключенням від електроенергії, під виглядом виконання “програми економії електроенергії”, так звана “влада” здійснює примусові заходи щодо підписання “акту про підтвердження фактичного місця проживання громадянина”.

Загроза завдання ударів з використанням ракет наземного та повітряного базування і “дронів-камікадзе” залишається по всій Україні.
Протягом доби противник здійснив 26 авіаційних ударів та 15 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Ворог не відмовляється від своїх загарбницьких планів, основні зусилля зосереджує на спробах повної окупації Донецької області. Вів безуспішні наступальні дії на Авдіївському напрямку. Продовжує спроби наступу на Бахмутському та Запорізькому напрямках, нарощує інтенсивність застосування авіації. На інших напрямках – веде оборону.
До білорусі переміщуються підрозділи територіальних військ. З метою підтримання армії у готовності до застосування вчергове продовжено термін перевірки бойової готовності збройних сил білорусі. Цього разу до 30 січня. Зберігається загроза провокаційних прикордонних збройних інцидентів.
Республіка білорусь продовжує надавати всебічну підтримку російській агресії. Окрім спільних навчань, на території білорусі триває підготовка російських підрозділів.
Ворог не припиняє артилерійських обстрілів вздовж усієї лінії зіткнення.

Додамо, після того, як зазначалося, що мінімум на 3-х плацдармах у ЗСУ є можливість розгорнути активний контрнаступ, почали надходити численні питання: А чого ж зволікають?

Відповів на це запитання військовий експерт Олександр Коваленко

Після феноменального звільнення Харківщини та вигнання окупантів із правобережної Херсонщини людям хотілося продовження екшону, а його все немає та немає. Хоча насправді довгоочікуваний екшон не зовсім підпадає під терміни формування умов.

Насамперед, зазначу, що контрнаступ ні на день не припинявся і його ми можемо спостерігати щодня, ось тільки не всього його сприймають правильно. Адже контрнаступ це не лише вищезгаданий екшон, а ще й фази підготовки, формування умов.

Знищення складів з боєприпасами та ПММ, знищення скупчення техніки та ремонтних баз, КП, ПУ, штаби, бази ППО, що злетіла в Макіївці в повітря – все це контрнаступ, що не припиняється.

А коли всі умови будуть створені, ми зможемо з вами спостерігати активну фазу – екшон. І до неї з урахуванням різних факторів, як правило, минає кілька місяців, з моменту попереднього прориву. Нинішнє становище повною мірою відповідає цій фазі – підготовці,-  зазначає Коваленко.

У будь-якому разі, саме Генштабу ЗСУ краще знати, на якому напрямку і коли саме переходити від фази створення умов до активної фази. Але є один дуже цікавий момент у межах наших реалій.

Справа в тому, що ще минулого року я говорив про те, що як мінімум на одному плацдармі до кінця 2022 року може відбутися суттєве просування ЗСУ. Але, здавалося б, за умов, що досить сформувалися, воно не відбулося.

Так, можна зробити поблажку на фактор відсутності тривалих сильних морозів. У тій місцевості він і справді відіграє роль. Але… переглядаючи останні пакети військової допомоги наших міжнародних партнерів, знаєте, що бачу?

Ні, я бачу не просто списки техніки, озброєнь, боєприпасів та іншого. А я бачу повноцінну штатну комплектацію штурмової батальйон-тактичної групи. І не однієї.

“А тому запаслися терпінням і спостерігайте. ЗСУ рухають континенти та світи” – підсумував військовий експерт.