Блок Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) затвердив передвиборчу програму. У документі однопартійці канцлера Німеччини Ангели Меркель виступили за посилення позиції щодо Росії.
Про це йдеться у спільній передвиборчій програмі, опублікованій на сайті політичного блоку.
“Росія кидає виклик нашим цінностям. Ми не хочемо, щоб це призвело до серйозної військової загрози для Європи”, – наголошується в документі.
Для протистояння російській загрозі Європі необхідна більш тісна політична згуртованість і здатність до стримування. “Нам потрібно більше політичної єдності в Євросоюзі і НАТО”, – підкреслили в блоці.
Консерватори також виступили за посилення “незалежності східних партнерів по Євросоюзу” і “відновлення Європейського світопорядку, який був підірваний протиправною анексією Криму Росією”.
При цьому в блоці ХДС/ХСС висловилися за продовження діалогу і співпраці з Росією в тих сферах, де є спільні інтереси, наприклад в економіці і захисту навколишнього середовища.
Нагадаємо, Канцлер ФРН Ангела Меркель порушила питання України на саміті НАТО 14 червня.
«Що стосується питань, які торкаються нашої безпеки, я, природно, згадала Україну, ситуацію в Білорусі, невирішені конфлікти між Вірменією та Азербайджаном, ситуацію в Грузії і, звичайно, Лівію», – сказала Мерель.
Ситуація з безпекою змінилася, констатувала Меркель. «З одного боку, це пов’язано з тим, що Росія не розглядає НАТО як партнера – принаймні, це одностайна думка тих, хто сьогодні взяв участь у саміті. Росія, на жаль, … вважається противником навіть через 30 років після закінчення холодної війни», – заявила канцлер. Вона зауважила, що знову висловилася за подвійний підхід у відносинах з Москвою – з одного боку, стримування, з іншого – готовність до політичного діалогу, баланс.
Меркель зазначила також, що Захід у зовнішній політиці бачить подекуди дуже скоординовану співпрацю між Китаєм та Росією – наприклад, у Раді Безпеки ООН, спільні військові операції. «Звичайно, ми також стежимо за гібридними діями як Росії, так і Китаю, і розглядаємо їх як нові виклики. Тому важливо, щоб ми більше координували свої дії політично», – сказала вона.
Меркель запевнила, що Німеччина є відданою цілям і домовленостям НАТО, включаючи цільовий показник у 2 відсотки витрат на оборону від ВВП. Але вона визнала, що до 2024 року ФРН не зможе досягти цього показника та нагадала, що Берлін завжди чітко давав зрозуміти, що хоче досягти показника 1,5 відсотка до 2024 року і 2-відсоткового лише до 2030 року.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.