Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в деталях інформував глав МЗС Литви та Ірландії Гарбієлюса Ландсбергіса та Саймона Ковені про концепцію гарантій безпеки для нашої країни. Про це він повідомив на спільній прес-конференції в Одесі.

Габрієлюс і Саймон стали першими міністрами закордонних справ, яких я інформував у деталях про презентовану вчора у Києві групу Єрмака-Расмуссена концепцію гарантій безпеки для України, – зазначив голова української дипломатії.

Кулеба запевнив, що він і надалі продовжить працювати над просуванням Київського договору безпеки, і розраховує на підтримку найближчими друзями зусиль України щодо забезпечення власної безпеки у проміжку часу до набуття Україною членства в НАТО.

Як повідомлялося,  Офіс Президента оприлюднив гарантії безпеки України. Рекомендації передбачають створення Київського договору безпеки, який має об’єднувати Україну та групу держав-гарантів.

РФ нікуди не подінеться: Шмигаль заявив, що після війни безпека країни буде пріоритетом номер один, За його словами, Росія, як наш сусід, нікуди не подінеться, і наступні десятки років ми житимемо з відчуттям небезпеки з їхнього боку.

Після завершення цієї війни України з РФ безпека стане пріоритетом для нашого суспільства номер один, про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції у Києві.

Безумовно, після закінчення цієї війни, я переконаний, що, незважаючи на всі обнадійливі та надихаючі наші очікування, безпека має стати і стане для нашого суспільства та пріоритетом номер один, – заявив Шмигаль.

За його словами, це і армія, це і безпека життєдіяльності, починаючи від шкіл, лікарень, місць масового скупчення торгових центрів.

“Модель Ізраїлю – на вході в кожне приміщення, де скупчуються люди, є охорона, в деяких є рамки, які не дозволяють проносити зброю. Усе це на нас чекає, над цією концепцією ми працюємо… І тут можна ще поєднати з ветеранською політикою. Коли ми матимемо від півмільйона до понад мільйона ветеранів, які пройшли військові дії, мають відповідні навички – і це може бути місцем їхньої майбутньої роботи, де вони продовжуватимуть забезпечувати безпеку нашого суспільства в різних ролях і на різних позиціях”, – пояснив Шмигаль.

Також він зазначив, що у громадських спорудах та житлових будівлях мають бути укриття.

Тому що Росія, як наш сусід, нікуди не подінеться, і наступні десятки років ми житимемо з відчуттям небезпеки з їхнього боку. Тому ми маємо бути готові, щоб почуватися впевнено, – наголосив глава уряду.

Крім того, у рамках забезпечення безпеки населення йдеться і про вдосконалення системи оповіщення.

13 вересня стало відомо, що кілька країн не потрапили до списку потенційних гарантів безпеки України. Зокрема, офіс президента не згадав Індію, Китай та Росію як членів основної групи країн-союзників та потенційних гарантів безпеки України.

Раніше йшлося, що Ірландія підтримуватиме Україну до завершення війни з росією, у повоєнному відновленні та на шляху до повноцінного членства в Європейському Союзі. Про це заявив міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені на спільній із главами МЗС України та Литви прес-конференції за підсумками переговорів в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Ковені нагадав, що Ірландія виділила 55 млн євро на допомогу Збройним Силам України та прийняла 50 тис. українських біженців.

Ми й надалі підтримуватимемо Україну по лінії співпраці з ЄС, ми будемо справді потужним партнером і допомагатимемо, допоки не завершиться ця війна. Ця допомога продовжуватиметься і надалі – ми допомагатимемо і з відновленням України, а також на шляху до досягнення Україною повноцінного членства в ЄС, – сказав глава МЗС Ірландії.