Наразі США відмовляються надати Україні нові американські винищувачі, проте виділяють кошти на підготовку українських пілотів.
Про це розповів полковник і військовий експерт Петро Черник
Окрім того, він переконаний, що для успішного контрнаступу Збройним силам України насамперед потрібна авіація.
Черник пригадує, що спочатку на прохання України отримати американські винищувачі F-16 Fighting Falcon або A-10 Thunderbolt II, у США відповідали однозначною відмовою. Проте у червні Конгрес виділив 100 мільйонів доларів на підготовку українських пілотів.
“Не сумніваюся, що кожен долар буде використаний за цільовим призначенням. Ми повинні розуміти, що наша війна, особливо для лідерів цього світу – США та Великобританії, має зовсім інший вигляд, не так, як ми її бачимо. Вони дивляться на світове поле та у такому ключі розглядають цей наш конфлікт”, – зазначив Черник.
Водночас варто зазначити, що виробництво українського ракетного комплексу “Грім” наразі неможливо.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.
Організація виробництва ракет проблематична.
“Сьогодні виробляти “Грім” (неможливо – ред.). Навіть якщо ми наплюємо на авторське право, виробнича база знаходиться під вогнем противника”, – сказав Жданов.
Більш того, до ОТРК входять запчастини з Білорусі.
“Не забувайте, що комплекс “Грім” має шасі білоруське. А якщо міняти шасі, то це міняти половину пускової установки. Не кажіть нісенітниці, ніякого комплексу “Грім” на сьогодні в Україні немає… Навіть якщо ми почнемо виготовляти ракети, евакуювавши з-під вогню противника підприємства, то де ми знайдемо шасі? Попросимо у Лукашенка?” – поцікавився експерт.
Жданов також уточнив, що інші вітчизняні ОТРК – “Сапсан” і “Борисфен” – знаходяться в ескізному проекті.
“Тобто, це ідея на папері, а не конструкторська документація”, – відповів Жданов.
Зазначимо: Оперативно-тактичний ракетний комплекс “Грім” розроблявся для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км з бойовим блоком до 480 кг.
Бойова частина могла бути виконана за моноблочною або касетною схемою. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу. Касетна бойова частина забезпечена осколково-фугасними бойовими елементами.
Політ ракети може відбуватися не тільки за прогнозованою балістичною траєкторією, а й за аеробалістичною. При такій траєкторії вона здійснює непередбачувані “стрибки”, ухиляючись від протиракет противника. Це має допомагати в подоланні системи протиповітряної оборони ворога будь-якої складності.
Подібні властивості мають і ракети ОТРК”Іскандер”.
Додамо, Жданов також підкреслив, що не можна виключати провокації з боку РФ у зв’язку із заявами глави російського Міноборони про нібито підготовку застосування Україною “брудної бомби”.
У РФ більше не залишається козирів, зазначив він, тому противник знаходить нові способи шантажу.
“Такий принцип дії Росії. І друге у Росії просто більше не залишається козирів. Шантаж із атомною станцією не спрацював. Весь світ чудово розуміє, і Росії все пояснили. Шантаж із Каховською ГЕС теж не спрацьовує. Ось вони шукають нові шляхи та способи”, — зазначив експерт.
Також він додав, що росіяни не висадять у повітря дамбу Каховської ГЕС, адже не будуть самі топити свої війська. Жданов заявив, що для РФ важливо хоч із кимось сісти за стіл переговорів.
“Для Росії вкрай важливо хоч якось, хоч з кимось сісти за стіл переговорів. При цьому однією з умов початку переговорного процесу буде припинення вогню. Їм потрібне припинення вогню, інакше вони провалюють оборону”, — наголосив Жданов.