Голова партії “Слуга народу” Дмитро Разумков вважає, що державне фінансування партій може бути корисним, якщо правильно його використовувати і дотримуватись законів.

“Це механізм, який дає можливість розвивати політичну культуру в державі.

Є інші запобіжники, на які треба буде звертати увагу. Тому що в нас дуже часто ці кошти використовувались неефективно. Ми бачили, що під кінець року вони йшли на рекламу, а не на розбудову партійної структури, на навчання своїх однопартійців, на залучення людей до тих чи інших політичних структур.

І були навіть позиції, які озвучували антикорупційні організації, що фактично гроші були направлено на пов’язані з тими чи іншими політичними партіями структури. Ну і таким чином виникало питання коректності та відповідності до діючого законодавства використання цих коштів.

Тому це як і будь-який інший механізм, він може бути як корисний для демократії в державі, так і негативним. Тут буде залежати від того, хто як цим молотком буде керувати”.

Відповідаючи на питання, чи може Верховна Рада 9 скликання скасувати держфінансування партій, з огляду на відповідну петицію, Разумков запропонував дочекатись, коли парламент запрацює.

Також голову “Слуги народу” запитали, чи буде його партія відмовлятись від бюджетних коштів. Разумков сказав, що наразі таке фінансування передбачене законом, і політсила “буде намагатись відповідати нормам закону”.

Варто зазначити, що 25 тис. голосів, необхідних для передання на розгляд, петиція про скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні зібрала за 21 день.

Електронна петиція з пропозицією скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні зібрала необхідну для передання на розгляд кількість голосів. Петицію було розміщено на сайті президента України від 23 липня.

“Скасувати бюджетне фінансування політичних партій в Україні”, – ідеться в петиції.

Право на фінансування статутної діяльності політсил мають партії, які набрали на виборах у Верховну Раду більше ніж 2% голосів виборців, ідеться у ст. 17-3 закону “Про політичні партії в Україні”.

Згідно з документом, щорічний обсяг фінансування таких партій становить 0,02 розміру мінімальної зарплати станом на 1 січня року, що передує року виділення коштів, помноженого на кількість виборців, які проголосували. Цю суму розподіляють між політсилами пропорційно до кількості дійсних голосів, поданих за списки партій.

13 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції вирішило надати державне фінансування статутній діяльності 11 політичних партій на підставі підсумків голосування на парламентських виборах.

Згідно з підрахунками руху “Чесно”, найбільше отримає “Слуга народу”, за попередніми даними, партії дістанеться 225,3 млн грн.