Стало відомо, що Пентагон готує ЗСУ до ближнього бою з росіянами

США обіцяють направити в Україну нову зброю та обладнання, які краще підготують армію до боротьби з російськими військами на ближчих відстанях, про це повідомляє The Washington Post.

Водночас останній пакет є першим кроком до усунення деяких недоліків в озброєнні, яке знадобиться українським силам для проведення контратаки.

Допомога в розмірі майже 800 мільйонів доларів, про яку вже було оголошено, включатиме 40 бомбостійких машин, оснащених роликами, які допомагають підривати міни. Також США передають більш легкі гаубиці, які легше переміщати.

Окрім того, у пакеті також будуть безвідкатні гвинтівки з радіусом дії в кілька сотень метрів і ракетні пускові установки на відстані менше трьох миль, що набагато ближче, ніж нинішня відстань між українськими та російськими підрозділами в багатьох місцях.

“Це можливості, які підвищують мобільність українців, оскільки вони дивляться на дуже складне середовище, зокрема на півдні України”, – заявив журналістам Високопоставлений чиновник оборони США.

Водночас, ймовірно, це також пов’язано із тим, що посла Росії в США Анатолія Антонова терміново викликали до Держдепартаменту США для того, аби застерегти від будь-яких ескалацій в війні проти України, пише видання CNN.

Представник Держдепу зазначив, що такі застереження США висловили Антонову ще минулого тижня.

Зокрема, вони включали заклик до Росії про припинення всіх військових операцій на ядерних об’єктах України або поблизу них і повернення Україні повного контролю над Запорізькою АЕС.