Окупаційні сили росії перекидають величезні резерви з усіх навколишніх сіл на напрямок Сватове-Кремінна, щоб втримати оборону. ЗСУ продовжують просуватись у Луганській області.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“У напрямку Сватове-Кремінна росіяни перекидають величезні резерви. Вони позабирали з навколишніх сіл, які розташовані вздовж лінії фронту, там всі приватні будинки були забиті солдатами. Зараз їх майже немає. Всіх відправляють на фронт”, — повідомив Сергій Гайдай.

Гайдай зазначив, що у напрямку Кремінної росіяни встигли підготуватись до оборони, вибудувати обороні споруди та вирити розгалужену систему окопів. Також окупанти замінували усю навколишню територію.

“Наші не воюють так як росіяни: просто завалюючи трупами тисяч солдатів. Все робитися виважено, чітко, для того, щоб зберегти максимально наших бійців. Але просування все одно іде вперед”, — розповів Гайдай.

Сергій Гайдай додав, що біля Білогорівки бої тривають майже щодня, проте селище залишається під повним контролем українських військових.
Якщо у Генштабі заявляють, що поблизу Кремінної на Луганщині були відбиті атаки ворога, то українців чекають приємні офіційні новини.

Про це в етері Громадського радіо заявив Іван Киричевський військовий експерт Deffence express.

«Якщо у Генштабі заявляють, що поблизу Кремінної були відбиті атаки ворога, то нас чекають скоро приємні офіційні новини, що ЗСУ відбили у ворога важливий вузол оборони та деокупували чергові населені пункти, але поки про це не заявляється, бо треба провести стабілізаційні заходи. Це приємний спойлер, але треба чекати офіційних новин від Генштабу», — каже Киричевський.
Збройні Сили України успішно штурмують Кремінну в Луганській області. Місто важливе і для української армії, і для окупантів.

Про це в інтерв’ю виданню “Обозреватель” розповів військовий експерт Олег Жданов.

За його словами, втрата населеного пункту для росіян означатиме обвал фронту в Луганській області. Натомість для ЗСУ – можливість оточити вороже угруповання в районі Соледара на Донеччині.

“Від Кремінної ми можемо піти на схід, на Старобільськ – а це пряма дорога на Луганськ”, – каже експерт.

Також, наголосив Жданов, саме від Кремінної українські обронці зможуть піти далі – на Сєвєродонецьк і Лисичанськ. За таких умов і Бахмутський напрямок опиниться у пів кільці, пояснив військовий експерт.

“Якщо ми беремо Кремінну і рухаємося далі на Сєвєродонецьк, буде загроза оточення російських військ. До речі, в районі Кремінної російські окупаційні війська кинули в бій найкраще, що є на сьогоднішній день, – десантні частини. Там вони намагаються застосовувати тактику зустрічного бою. Тобто, ми атакуємо і вони атакують”, – підсумував Олег Жданов.
Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що операція з деокупації Луганщини може бути подібна до дій ЗСУ під час звільнення Харківщини.

“ЗСУ можуть деокупувати Кремінну, не ліквідувавши загрозу Білогорівці. Оскільки Білогорівку слід розглядати, як початок для звільнення Севєродонецька та Лисичанська. Своєю чергою Кремінна відіграє зовсім іншу роль на театрі бойових дій. Зокрема, звільнення Кремінною пошкодить систему логістики окупантів на Сході України та відкриє шлях для звільнення всієї Луганщини”, – пояснив Коваленко в етері телеканалу “Еспресо”.

Експерт вважає, що в разі успішних дій в районі Кремінної, ЗСУ можуть відкрити собі дорогу до Луганська.