На Куп’янському напрямку супротивник продовжує активні наступальні дії.

Про те, що відбувається на цій ділянці фронту, розповів координатор групи “Інформаційний опір”, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

Аналітик зазначає, що, зважаючи на все, ворог ввів у бій на цьому напрямку головні сили 4-ї “Кантемірівської” танкової дивізії, які “за сумісництвом” є головними силами його Сватівського угруповання.

«Зазвичай це роблять, коли на певній ділянці чи напрямку є значний успіх у вигляді прориву на всю глибину системи оборони супротивника і попереду замаячив “оперативний простір”.

Або є інший, більш рідкісний випадок, коли ваш ешелон прориву не може прорвати систему оборони супротивника до кінця і в бій вводять головні сили, щоб суттєво наростити “пробивну” здатність своїх передових підрозділів та прорвати оборону супротивника», – пояснює експерт.

За словами Машовця, ймовірно, те, що відбувається, відноситься до першого випадку.

За чотири доби, каже аналітик, противник, діючи з рубежу с.Ковалівка – с.Кармазинівка, зміг просунутися на 4 км у західному напрямку (і навіть вийти до с.Новогорівки). Водночас противник атакував з району с.Райгородка у напрямку с.Надія та с.Сергіївка і зумів також прорватися до цих селищ.

“Таким чином, свій початковий прорив на с.Новегорівка противнику вдалося розширити…”, – констатує Машовець.

Аналітик підкреслює, що з боку це виглядає так, що командування окупантів, оцінивши розвиток ситуації, дійшло висновку про “досягнення вирішального успіху” у прориві всієї системи української оборони у напрямку на Борову і тому слід вводити “ешелон розвитку успіху”.

«Але чи так цесправді…? Як бачимо, противник діє “суворо” вздовж дороги на Борову… Але, у цьому сенсі варто оцінити, чи втратило українське командування на цьому напрямку здатність до організованого системного опору передовим підрозділам противника, чи він поступово “загрузне” в українській обороні?», – ставить запитання Машовець.

За словами експерта, він схиляється до другого твердження, оскільки протягом останніх двох діб передові підрозділи ЗСУ, які обороняються на цьому напрямку, принаймні двічі контратакували наступаючі підрозділи противника. Причому в одному випадку навіть мали успіх.

«Також на користь саме другого твердження служить і той факт, що західну частину с.Новоселівське противнику так і не вдалося взяти під контроль, його просування по обох флангах цього селища поки що мінімальні», – розмірковує Машовець у своєму телеграмі.

Аналітик також звертає увагу на те, що противник прагне “наростити зусилля” у наступі, щоб “допрорвати” систему української оборони, а не “ввести в бій ешелон розвитку успіху”.

“Введення в бій саме танкових полків у першому ешелоні для прориву оборони противника в цих умовах, на мою думку, є, скажімо так – не найкращим рішенням з боку російського командування”, – зазначає Костянтин Машовець.

Експерт припускає, що у разі подальшого просування військ противника в західному напрямку, по рубіжу Первомайське – Копанки – Новосергіївка – Чернещина, окупанти явно зустрінуть “зростаючі труднощі”.

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Авіація сил оборони за добу завдала 3 удари по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 8 артилерійських засобів на вогневих позиціях, 2 станції радіоелектронної боротьби, склад боєприпасів, а також склад пально-мастильних матеріалів ворога.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ. Водночас, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.