Журналіст Павло Казарін вважає, що чинні санкції щодо представників проросійських сил мали бути введені ще у 2014 році, а не в 2021.

Таку думку він висловив у блозі “Грани правды”. Казарін також вважає, що проросійські партії в Україні втратили своє право вважатися різновидом норми ще 7 років тому – коли Москва ввела свої війська на територію Криму, а окупаційні сили влаштували вторгнення на Донбас.

За його словами, з 2014 до 2021 проросійські партії утвердилися у своїй безкарності. Політики повірили, що можуть і далі займатися тим, що робили до війни – знесенням української державності.

Втім журналіст додав, що за останні 7 років вони вже агітували не стільки за Москву, скільки проти Європи і за знищення західних правил гри.

“Теперішні санкції щодо проросійських сил – лише запізніла гігієнічна процедура, яка мала статися у 2014, а відбулась у 2021”, – відзначив Павло Казарін.

Автор блогу “Грани правды” зауважив, що в картині світу проросійських політиків не було окупації Криму та Донбасу. Втім були заяви про зовнішнє управління і безпричинну русофобію.

“Проросійські торгували невірою і цинізмом, брехнею та ненавистю. Топили факти у фейках і намагалися переписати реальність”, – наголосив журналіст.

На думку Казаріна, окупація російських територій вибивала з-під їхніх ніг залишки етичного фундаменту, на якому вони намагалися встояти. І розмова про російське вторгнення обнуляла спроби прикинутися частиною українського політичного пейзажу.

“Вони спробували зробити вигляд, що їхнє існування в Україні після початку війни – це норма. Хоча це було лиш прикре непорозуміння”, – наголосив він.