Росія та НАТО не змогли досягти прогресу з питання виконання Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності від 1987 року (INF).
Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на Reuters.
"Договір у справжній небезпеці, – наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. – Чим раніше Росія повернеться до його виконання, тим краще. Угода не має цінності, якщо її не поважають. Проблема – в російських ракетах в Європі".
Під час засідання Ради НАТО та Росії в Брюсселі, що відбулось 25 січня, посли 29 країн-членів НАТО знову закликали Москву знищити системи крилатих ракет, які можуть нести ядерний заряд і зробити це до 2 лютого.
Якщо цього не відбудеться, Сполучені Штати розпочнуть шестимісячний процес виходу з договору INF, нагадує видання. Росія, зі свого боку, заперечує порушення договору.
Столтенберґ зауважив, що зустріч пройшла в професійній обстановці, однак, зазначив, що Росія не готова до компромісу.
Все ж, деякі європейські країни і, зокрема, Німеччина сподіваються на досягнення прогресу в дипломатичній сфері протягом шестимісячного періоду виходу США з угоди.
Міністерство закордонних справ Німеччини процитувало слова міністра Гейко Мааса.
“Лише Росія може врятувати Договір INF, розібравши тип крилатих ракет, який порушує Договір", – заявив Гейко Маас. Він додав, що Німеччина вітає постійну готовність США вести діалог, додавши, що Німеччина та США залишаться у тісному контакті з цього питання", – йдеться в повідомленні міністерства.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Під час засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО в грудні минулого року, всі 29 країн-членів НАТО підтримали висновки США, що Росія порушує Договір і засвідчили єдність своєї позиції в спільній заяві міністрів закордонних справ.
"Росія розробила і розмістила ракетну систему – 9М729 – у порушення Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності від 1987 року (INF)", – наголосив тоді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.
США заявили про свої плани "призупинити виконання своїх зобов'язань у рамках договору у відповідь на порушення Росією через 60 днів, якщо Росія не повернеться до повного і достовірного виконання договору".