У авторській колонці видання Новое Время президент перерахував плани на 2022 рік. Він вважає наступний рік вирішальним для України, та пояснив чому.
Втома – це відчуття, яке залишається найбільш помітним у нашому суспільстві… Жодна людина не може і не повинна терпіти втому довго. Це шлях до вигоряння, зневіри та втрати надії. Тому держава зобов’язана пропонувати рішення, які здатні вберегти суспільство від таких відчуттів. З цього погляду 2022 рік вирішальний для України, – написав він.
Глава держави зазначив, що лише повний курс вакцинації для абсолютної більшості людей стане передумовою для того, щоб забути про карантин.
Тенденція на 2022 рік, яку вже бачимо серед економічно вагомих країн, передбачає, що суспільства, які відстають у вакцинації, відставатимуть і в економічному розвиткові. Але на сумлінність людей — захистити себе й близьких, зробивши щеплення, — лише держава не вплине. Тому для власників українських підприємств, лідерів думок, керівників релігійних спільнот та й просто для кожного, хто відповідальний за добробут своєї родини, обов’язково — пропагувати вакцинацію.
Зеленський бачить дуже важливим продовжити розпочату судову реформу. Він вважає її найсміливішою за всі роки незалежності.
Ця реформа — як щеплення, але проти корумпованості й упередженості суддів. Уже зрозуміло: спротив очищенню судів і надалі буде шалений. Від затягування найменших процедур до намагань зламати реформу через Конституційний Суд. Дуже важливо, щоб суспільство сказало своє слово, якщо й для цього настане час.
До слова президент стверджує, що Інфраструктурна реформа є наймасштабнішим за останні 50 років оновлення усієї країни.
Ми не тільки продовжимо цю реформу, а й розширимо — зокрема, на “Укрзалізницю”. Щоправда, довготривалий економічний ефект трансформація держави дасть лише тоді, коли її закріпить результат судової реформи.
Зеленський пообіцяв ще більший прогрес у трансформації держави у 2022 році.
Зміцнення фінансового сектору, Національного банку та антикорупційних інституцій. Запуск другого рівня пенсійної системи і справжнього фондового ринку. Триватиме антибюрократична реформа, пряму користь від якої мають вже понад 10 мільйонів українців, користуючись “Дією”. Думаю, за кілька років громадяни зможуть контактувати з державою без бюрократії — це безпрецедентно для України та більшості інших країн.
Неможливо у форматі колонки перерахувати всі напрями, на яких держава концентруватиме увагу й зусилля. Але вже перелічені демонструють головну мету — невідворотність змін. Щоб українцям завжди було чим відповісти на будь-який удар — внутрішній чи зовнішній. Від успіхів 2022 року залежить подальше життя України,- підсумував президент.
Зазначимо, що під час свого привітання з Новим Роком Зеленський зробив цікавий перебіг. Він повністю змінив структуру новорічних поздоровлень президентів. І присвятив його тим, хто створює Україну.
У цьогорічному привітанні очільник держави згадував перемоги та виступи спортсменів на Олімпіаді та Паралімпіаді у Токіо та футбольному Євро. У привітанні Зеленський пригадав святкування 30-річчя Незалежності, а також Кримську платформу
Він також згадав людей, які весь час Незалежності будують Україну: вчителів, медиків, військових, спортсменів, громадських діячів та інших.
Найголовніше – ким стали ми. Ще більше закоханими в Україну. І більш упевненими в собі. Більш дорослими. Нас нарешті об’єднало не лихо, а свято. Ми вчимося єднатися. Вчимось єднатися не проти когось, а за себе. Вчимося поважати одне одного й самих себе. А тому ми не чекаємо, поки світ вирішить наші проблеми і хтось поверне нам нашу землю за нас, – сказав глава держави.
Разом з тим, у своєму зверненні Зеленський пригадав, як «лякав олігархів» та змінював країну.
А як ми налякали олігархів? Вперше вони бояться закону. Одного закону. І настільки бояться, що лякають всіх нас. Лякали, що ми замерзнемо. Але ціни на газ для наших громадян не зросли. І це факт. Лякали, що ми будемо голодні. А ми вперше зібрали понад 100 мільйонів тонн урожаю. І це рекорд для незалежної держави. До речі, зібрали на землі, яку мали вивезти вагонами. Принаймні так нас лякали. Але ринок землі запустився. Мільйони українців стали реальними власниками своєї землі, – заявив Зеленський.