Росія після одного із наймасованіших обстрілів 23 листопада знову може атакувати Україну через два тижні.
Таку думку висловив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в Телеграм.
Він нагадав, що ще вчора, 23 листопада, до 23:00 було підключення енерго- та електропостачання у більшості областей. За його словами, у найближчі дві доби можуть тривати стабілізаційні відключення, але загалом енергосистема буде приведена в баланс.
«Два тижні. Приблизно стільки потрібно російським окупантам для накопичення боєкомплекту, здатного прорвати ППО і завдати значної, але шкоди. Два тижні це той середньостатистичний період перепочинку, до якого ми маємо звикнути», – пише експерт.
Він пояснив, що у ці два тижні входить зняття Росією ракет зі зберігання, обслуговування, логістика, а також виробництво. Утім, Коваленко наголошує, що цей термін вкотре вказує на обмежені можливості окупантів.
«Примітно, що після останнього масованого удару по Україні не минуло повних двох тижнів, але й удар вийшов менш масованим, ніж 10 жовтня. Очевидно, росіяни поспішали до засідання в Європарламенті», – вказав експерт.
«Це ж треба бути настільки деградованими, щоб у день розгляду резолюції про визнання тебе країною – спонсоркою тероризму, завдати удару по цивільній інфраструктурі, підтверджуючи цей статус», – зазначив військово-політичний оглядач.
Коваленко наголосив, що новим ударом окупанти нічого не досягли і ЗСУ продовжать звільняти територію Україну від загарбників. Натомість Росія, за його словами, все швидше занурюється в прірву.
У свою чергу, в Головному управлінні розвідки зазначили, що Росії потрібен приблизно тиждень для підготовки нового масованого ракетного удару територією України. Росіяни будуть продовжувати ракетні атаки по Україні.
Втім, щоб підготуватися до наступного подібного удару, ворогу знадобиться близько тижня. Про це повідомив представник прес-служби Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону.
“Нас намагаються зламати, занурити в темряву і холод в період війни і змусити до перемовин на умовах агресора. Цього насправді не вийде, ми розуміємо що періодичність масованих ракетних атак по Україні – це приблизно “тиждень +”. Тобто, це той період, який потрібен, щоб підготуватися до наступного масованого ракетного удару”, – розповів Юсов.
Він підкреслив, Україна своєю чергою готується до подальшої ефективної роботи, зокрема систем ППО. Але те, що терористичний режим буде продовжувати ці атаки, то це беззаперечно.
“Ми розуміємо, що запаси високоточної зброї у Росії значною мірою виснажені, але є багато ракет і не високоточних. Ми й бачимо, що за точністю вони особливо і не женуться. У багатьох випадках розліт в кілометр – це умовна “норма” і влучання навіть не в об’єкти інфраструктури, а в цивільні будинки, лікарні – це і є ознака косорукості російських ракетників і в цілому режиму РФ”, – зазначив Юсов.
За його словами, значною мірою запаси ракет є у ворога саме із систем С-300.
“Це означає, що насамперед загроза є для прифронтових міст: Запоріжжя, Харків, Миколаїв, Херсон. На жаль, це ті міста, куди С-300 добивають. Україна працює над захистом цивільної інфраструктури і мирного населення. Але розуміємо, що ворог попри всю свою недолугість є серйозним, озброєним, масовим. Тому, на жаль, ракетний терор ще може тривати”, – підсумував Юсов.
Як відомо, вчора, 23 листопада, російські війська запустили по Україні 70 крилатих ракет з літаків стратегічної авіації та кораблів Чорноморського флоту. Система ППО знищила 51 ракету та п’ять дронів-камікадзе.