Президент Петро Порошенко заявив про зменшення впливу олігархів на українську владу. Мовляв, гроші – це одне, а можливості проштовхувати вигідні для себе рішення – принципово інше. Це твердження викликає іронічну усмішку на устах українців, якщо поглянути хоча б на офіційні доходи народних обранців.

    Посудіть самі: суми з декларацій лише п’ятьох новообраних нардепів легко «перекривають» річний бюджет такого немаленького міста, як Дрогобич. А більше двадцятки народних депутатів до снаги майже рік фінансувати цілий обласний центр – Кіровоград.

     Хто з обраних українцями наприкінці жовтня людей може взагалі не переживати за депутатські зарплати, зростання курсу валюти і вже звичне для українців «затягування пасків»? Ми склали рейтинг.

     Частина обранців, попри потужний тиск і вимоги громадських активістів, досі не виклала свої декларації у відкритий доступ – на сайт Верховної Ради. Більше того, на сайті не має інформації про статки навіть тих, хто ще кілька місяців тому стояв по «інший бік» парламентського паркану в складі журналістського та активістського корпусів.

 

«Корупція Інфо» презентує Вам офіційно «найжирніших» нардепів-товстосумів чинного парламенту.

Очолює наш рейтинг Андрій Журжій – депутат від «Самопомочі», який, як і його партія, вперше потрапив під купол парламенту.

Торік цей юрист за фахом офіційно задекларував 254,6 мільйона гривень. З них зарплатня – лише 477 920 гривень, решта – дивіденди й відсотки.

Ще Журжій перелічив у декларації 5 земельних ділянок – 2 500, 4 892, 1 601, 1 500 і 538 мі три житлові будинки – 31,3 155,3 і 233,4 квадратів.

У парламенті він працюватиме в комітеті з питань податкової та митної політики – першим заступником голови.

Друге місце – у брата екс-очільника адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва, нині позафракційного депутата Сергія Клюєва.

 

До речі, саме він фігурує як власник ТОВ «Танталіт» – фірми з орбіти «Сім’ї», яка володіла найбільшою часткою території президентської резиденції у Межигір’ї і організовувала мільйонно-гривневі потоки в інтересах оточення Януковича на рахунки банків, сумнівних фірм і фізичних осіб.

69,8 мільйона гривень – офіційний дохід Клюєва за минулий рік.

З цієї суми 191 046 гривень – зарплатня, 738 200 гривень – дивіденди і проценти. 68,9 мільйона гривень – «дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав».

Кумедними в цій декларації виглядають 108 євро, отриманих Клюєвим за невідомі послуги з Австрії. Нагадаємо: саме там брати тримають свій бізнес.

Ще у Клюєва є 82 262 м2 землі, житловий будинок площею 2 376,8 м2 (для порівняння – площа сесійної зали парламенту, де одночасно вільно перебуває півтисячі людей – 650 м2) і три квартири – 43,6, 58,5, 384,1 м2.

Кермує депутат, згідно з декларацією, 7-річним Mercedes-Benz S500L, а в банках тримає… Ні, краще погляньте самі:

У Раді Клюєв займатиметься питаннями паливно-енергетичного комплексу та ядерної політики – як член профільного комітету.

Третє місце –  екс-регіонал, а нині членом групи «Економічний розвиток» Віталій Хомутиннік.

 

У 2013 році, коли Хомутиннік очолював парламентський комітет з питань податкової та митної політики і перебував у складі Партії регіонів, він задекларував 64,4 мільйона гривень. 34,5 мільйона – дивіденди й проценти, 28,9 мільйона – «дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав». Решта – зарплатня, дохід від відчуження майна, страхові виплати і… матеріальна допомога в сумі 35,8 тисяч гривень.

Ще депутат задекларував дві земельні ділянки – 7 060 і 1 200 м2, два житлові будинки – 448,2 і 148,4 квадратів, квартиру площею у 72,6 м2.

Кермує Хомутиннік Mercedes-Benz S-class 2006 року і новенькою Toyota Tundra 2013-го.

А ось його «банківські» статки:

У новій Раді Хомутиннік потрапив у «рідний» для себе комітет – з питань податкової та митної політики.

Четвертий –  позафракційний екс-регіонал Олександр Фельдман.

Торік він задекларував 61,5 мільйона гривень. 20 мільйонів – дивіденди і проценти, 40,6 мільйона гривень – «дарунки, призи, виграші». Решта – зарплатня, дохід від відчуження та «інші види доходів».

Ще на «балансі» у Фельдмана три земельні ділянки – 6 356, 15 461 і 119 000 м2, будинок площею 1 571,1 квадрат, 264,5-метрова квартира та «інше нерухоме майно». У гаражі Фельдмана – Land Rover 2010-го і мотоцикл SMW CHAPPER 2008-го.

П’ятірку найзаможніших замикає сестра «архітектора» режиму все того ж таки Віктора Януковича Сергія Льовочкіна Юлія Льовочкіна.

 

Восени вона потрапила до Ради під крилом «Опозиційного блоку», раніше ж представляла в парламенті Партію регіонів.

Власниця приватного острова під Києвом задекларувала за минулий рік 39,2 мільйона гривень. Левову частину – 35,5 мільйона – Льовочкіна отримала за «відчуження цінних паперів та корпоративних прав». Решта – зарплата, дивіденди і проценти, страхові виплати і дохід від відчуження майна.

Окрім цього, Льовочкіна задекларувала цілий список земельних ділянок і нерухомості:

Для довідки. Це аерозйомка острова під Києвом, де зводиться маєток Юлії Льовочкіною. До слова – з «братським» маєтком Сергія Льовочкіна їх з’єднує місток.https://www.youtube.com/watch?v=JkmjvwavTag

А ще у депутатки є автопарк з 8 машин. Найдорожчою з них є Bentley Flying Spur W12 2013 року, яку депутатка придбала за 3 040 908 гривень.

У новій Раді Льовочкіна – член Комітету у закордонних справах.

Для довідки. У жовтні Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи звернувся до Венеціанської комісії з проханням перевірити український закон про люстрацію. Саме Юлія Льовочкіна – ініціатор цього звернення.

Нижче – перелік депутатів, які зуміли у неспокійний для країни час  заробити понад 10 мільйонів гривень:

   

 

 

за матеріалами: Hromadske.TV

Корупція Інфо