Людмила Миколаївна Кучма ніколи не була у тіні свого знаменитого чоловіка – президента Кучми. Ця жінка яскраво відрізняється від сучасного образу дружини українського президента. 

Людмила не лише завжди була поряд зі своїм чоловіком, а ще й вела активну громадську діяльність. Ця жінка очолила організацію "Україна дітям", допомагала розвиватися ще одній благодійній організації під назвою "Фонд надії добра", а також була посланцем в ЮНЕСКО, передає Корупція.Інфо.

Та  найнеймовірніший факт про колишню першу леді країни це те, що пані Людмила не мала вищої освіти. Але їй з легкістю вдавалося займати найвищі посади і відсутність диплома ніколи не було перешкодою у її кар'єрі. 

Дитинство екс-першої леді припало на найстрашніші і голодні роки, але Людмила змогла закінчити музичну школу, а потім здобути освіту в механічному технікумі. Батьки жінки розлучилися ще коли Людмила була малою, а після у неї з'явився вітчим, що все життя займав високі посади на підприємствах. 

Після закінчення технікуму Людмила Кучма влаштувалася інженером в одне з дніпропетровських конструкторських бюро, де трудилася близько тридцяти років. Однак до сих пір незрозуміло, як їй вдалося отримати роботу інженера, яка вимагає наявності диплома про вищу освіту, оскільки технікум Людмила закінчила зі спеціальністю технік-механік, а це  неповна  вища освіта.

У 1962 році Людмила вийшла заміж за майбутнього президента України. 

У подружжя народилася дочка Олена, яка, як і її мати, веде громадську діяльність багато років. Олена Пінчук стала однією з найвпливовіших персон країни завдяки тому, що створила єдиний в Україні фонд, який займається боротьбою зі СНІДом. У Людмили Миколаївни троє онуків, старший Роман, внучка-красуня Катя, і молодша внучка Вероніка. Згідно з деякими даними, Леонід Кучма до знайомства з Людмилою проживав в гуртожитку, але потім переїхав до неї. Ходили чутки, що саме вітчим Людмили допоміг Леоніду у його просуванні по кар'єрних сходах.

Популярне: “Де ви були в 2014-му?” : Турчинов зробив різку заяву

У віці 56 років Людмила Миколаївна очолила фонд «Україна дітям». Трьома роками пізніше колишня перша леді брала участь в міжнародній конференції ООН з прав дітей. Вся її кар'єра нерозривно пов'язана з проблемами дітей, і останні роки Людмила приділяє цьому велику увагу.

Колишня перша леді дуже різностороння особистість. Крім того, що Людмила займалася вихованням трьох онуків, вона зізнається, що довгі роки серйозно захоплюється читанням творів класиків і вивченням різних музичних напрямків. Людмила вважає себе знавцем живопису, любить фольклор. За кордоном Кучма відома не менше, ніж її чоловік. Колишня перша леді неодноразово брала участь у благодійних заходах і була удостоєна десятка престижних нагород за внесок у благодійність. 

Незважаючи на всі скандали, пов'язані з Леонідом, Людмила завжди примудрялася залишатися осторонь, хоча і є публічною людиною. Зараз, будучи в досить похилому віці, Людмила Миколаївна продовжує займатися благодійністю, а також підтримує дочку, яка заснувала один з найбільших фондів по боротьбі зі СНІДом.