Колегія суддів Окружного адміністративного суду Києва – Віктор Шулежко, Ігор Іщук та Ігор Погрібніченко – постановила повністю задовольнили позов Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури» (КУК) до Міністерства освіти і науки. А відтак повернути анульовану ліцензію приватному ВНЗ, заснованому компанією Михайла та Олександра Поплавських. А з нею, відповідно, поновити право КУКа набирати та навчати студентів за гроші.
23-го грудня 2014 року, під час розгляду справи по суті, судді, відхиливши усі клопотання представників Міністерства освіти і науки (зокрема, і про заслуховування свідків, і відвід суддів), вирішили розглядати справу у письмовому провадженні. На вивчення матеріалів справи, до якої тільки зі сторони МОН було надано кілька папок документації, колегії суддів знадобилося два дні – постанову датовано 26-им грудня.
З рішенням суду можна ознайомитися тут.
Цікаво, що суд визнав протиправним та зобов’язує «скасувати пункт 4, включаючи підпункти 4.1., 4.2., 4.3., наказу Міністерства освіти у науки України від 05.12.2014 року №3090л».
У документі МОН йдеться не лише про ануляцію ліцензії, але й про передачу виявленої недостовірної інформації, наданої ВНЗ, до Генеральної прокуратури. За даними наших джерел, наразі за даним фактом відкрито кримінальне провадження за 4 статтями Кримінального кодексу. Зокрема, і за зловживання службовим становищем посадових осіб КУК, що лише за 2013-2014 рік могли завдати державі збитків на 37 мільйонів гривень. У ГПУ відмовилися надавати інформацію про кримінальне провадження, посилаючись на те, що вона «службова».
У МОН з рішенням суду не згодні і підозрюють суддів в упередженому ставленні. Заступник міністра освіти Андрій Гевко, коментуючи постанову «Слідству.Інфо», пояснив, що наразі офіційних документів до МОН ще не надходило, але відомство обов’язково подаватиме апеляцію. Якщо не зробити цього у 10-денний термін, судова постанова набере чинності.
Нагадаємо, що експертна комісія МОН і журналісти «Слідства.Інфо» довели, що КУК існує тільки на папері. Зокрема, за даними Державного підприємства «Інфоресурс», через який проходять усі видані вишами дипломи, щонайменше за останні п’ять років КУК не замовив, а отже, й не видав жодного диплому бакалавра, спеціаліста або магістра. «Навчання» у приватному ВНЗ проходило за такою схемою: студенти платили гроші в КУК, а вчилися на базі Київського національного університету культури і мистецтв. Після третього курсу їх переводили до національного університету, де й видавали відповідні державні дипломи.
Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»