До групи великих банків з групи середніх у 2015 році перемістилися чотири нових банки: "Сітібанк", "Мегабанк", "ПлатинумБанк" і "Діамантбанк".
 

Про це повідомила прес-служба Незалежної асоціації банків України (НАБУ), посилаючись на рішення Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків №614 від 30 грудня 2014 року.

Згідно з документом, з групи великих до групи середніх вибули два банки: "Всеукраїнський банк розвитку" і "БТА Банк".

При цьому до групи середніх банків з групи невеликих перемістилися п'ять фінустанов: "Індустріалбанк", "Банк "Національний кредит", "Аркада", "Київ" і "Енергобанк". Тоді як з групи середніх до групи невеликих перемістилися сім банків: "Банк¾", "РеалБанк", "Терабанк", "Актабанк", "Кредобанк", " Активбанк" і "Єврогазбанк".

За результатами діяльності банків в 2014 році і перерозподілу банків по групах, у першій групі (найбільші банки) трійка лідерів залишилася без змін – "Приватбанк", "Ощадбанк" і "Укрексімбанк". "Дельта банк" зберіг четверту позицію. На одну сходинку піднялися "Промінвестбанк", "Ощадбанк Росії", "Альфа-банк", "Фінанси і кредит" і "Надра банк", тоді як одну позицію втратили "Райффайзен Банк Аваль" і "Укрсиббанк", а "ПУМБ" опустився з 8-ї на 11-ту позицію. Також до першої групи увійшов "ОТП Банк", зайнявши 16 позицію.

Відзначимо, перерозподіл банків по групах НБУ проводить раз на рік. Головним критерієм зараз виступає розмір активів, тоді як раніше при визначенні приналежності банку до групи враховувався розмір регулятивного капіталу і активів.

 

Джерело: Телеканал новин "24"