Всім відомо, що підбір міністрів-іноземців в уряд Яценюка проводило кадрове агентство зі світовим ім'ям… Пошуком гідних претендентів на міністерські крісла займалася безпосередньо керівник агентства Тетяна Фурцева (чиї послуги, до речі, були оцінені більш ніж у мільйон гривень).
Так от, в одному з коментарів для ЗМІ Фурцева заявила: основна вимога до кандидатів – відсутність корупційних зв'язків… У зв'язку з цим у нас виникли вагомі причини вважати, що якщо б за таким критерієм відбирали кадри і в Адміністрацію президента, то її голова – Борис Ложкін – ніколи б не отримав свою посаду. Тому що глава Адміністрації президента – не тільки підозрюється в масштабних корупційних зв'язках, але і, судячи з усього, сам є ідейним натхненником корупційних схем на сотні мільйонів доларів…
Влітку минулого року інформаційний простір облетіла сенсація: двадцятишестирічний Сергій Курченко, «вундеркінд», як він сам себе називав, а просто один із наглядачів від «сім'ї» Януковича, купує у свого земляка, харків'янина Бориса Ложкіна, одного з найбільших медіа-холдингів на українському ринку – UMH group. Група компаній ВЕТЕК, підконтрольна Курченко, отримала контроль над низкою видань – «Forbes», «Vogue», «Кореспондент», «Теленеделя», «Аргументи і факти в Україні», «Команда», «Футбол», «Комсомольська правда в Україні», портали i.ua, bigmir.net, радіо «Ретро FM», «Наше радіо», «Europa Plus», «Авторадіо» і. т. д.
Сума угоди не розголошувалася. Однак в інтерв'ю «Комерсанту» в квітні того ж року Ложкін заявив: «Можу тільки сказати, що моє уявлення про оцінку компанії UMH – $450-500 мільйонів». Отже, будемо вважати, що озвучена тоді Ложкіним цифра виявилася досить близькою до того, якою була сума угоди…
Цікаво, що за два місяці до угоди Петро Порошенко продав UMH group свою частку в журналі «Кореспондент», сайті korrespondent.net і радіостанції «Наше радіо».
Цікаво також, що вже колишній власник UMH Борис Ложкін всіляко вихваляв Сергія Курченко і заявляв, що «ВЕТЕК зможе дати серйозний поштовх для розвитку UMH».
За словами самого Ложкіна, половину суми угоди акціонери отримали в кінці червня 2013 року, друга половина повинна була надійти не пізніше ніж у першому кварталі 2014 року. Однак, 5 листопада 2013 було оголошено про дострокове завершення операції з продажу та виконання всіх фінансових зобов'язань. Це означало, що фінансові зобов'язання перед попередніми акціонерами на суму з багатьма нулями у доларах виконано повністю і в строк. Але ось в декларації глави Адміністрації президента за 2013 рік (яку журналісти отримали офіційним шляхом, на основі відповідного журналістського запиту) ця угода не була вказана… Повторимо: мова йде про величезну суму, яка може складати близько півмільярда доларів. На прохання журналістів прокоментувати таку невідповідність, пан Ложкін не відповів…
Це дозволяє припустити, що нинішній глава Адміністрації президента, використовуючи певну схему, зумів уникнути сплати в Україні сотень мільйонів гривень прибуткового податку. Або Ложкін і не отримував жодних доходів від продажу, провернувши операцію по легалізації доходів Курченко…
Власне, цю історію можна було б «підверстати» під Кримінальний кодекс України і дати сказати останнє слово Службі безпеки України. Але от невдача, Борис Ложкін нині – мешканець політичного Олімпу, а, значить, за правилами, що існують в Україні – особа недоторканна. Хоча дуже сподіваємося, що ці правила незабаром зміняться…
Адже ще в квітні цього року Курченко був оголошений в міжнародний розшук. Правда, наші джерела в СБУ стверджували, що цей «вундеркінд» продовжував спокійно розгулювати Києвом, особливо ні від кого не ховаючись. Тим не менш, вже 19 травня СБУ офіційно заявляє, що «викрито факти безпосередньої причетності Курченко в реалізації злочинних механізмів придбання на користь фінансово-промислової групи ВЕТЕК компанії UMH group . Тобто, СБУ стверджує, що викрила«злочинні механізми» (виділено нами – ред.) в угоді Курченко – Ложкіна, застосовні «злочинною організацією» (виділено нами – ред.).
У СЛУЖБІ БЕЗПЕКИ ПРИЙШЛИ ДО ВИСНОВКУ, ЩО І КУРЧЕНКО, І ЛОЖКІН СКЛАДАЛИ «ЗЛОЧИННУ ОРГАНІЗАЦІЮ», ЯКА ЗДІЙСНИЛА ПРОДАЖ UMH.
Іншими словами, якщо в схемі купівлі-продажу UMH group, як стверджували слідчі СБУ, були застосовані «злочинні механізми», та ще не одним з діючих осіб, а «злочинною організацією», то це означає, що і продавець, і покупець про ці механізми прекрасно знали, а ще більш імовірно, спільно їх розробили і впровадили. Тобто, в Службі безпеки прийшли до висновку, що і Курченко, і Ложкін і складали цю саму «злочинну організацію».
Але вже на початку червня «справа UMH group» лягає в довгий ящик в одному з багатьох кабінетів Служби безпеки, оскільки пан Ложкін займає посаду голови Адміністрації Петра Порошенка.
В ДЕКЛАРАЦІЇ ГЛАВИ АДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗИДЕНТА ЗА 2013 РІК УГОДА З ПРОДАЖУ UMH НЕ БУЛА ВКАЗАНА.
Однак, після того, як сплила дещо дивна декларація Ложкіна за 2013 рік, в якій не зафіксовано ні копійки доходів від продажу UMH, справа набирає нових обертів.
Після втечі Януковича та всієї його гоп-компанії з України, «канцелярська» сотня, отримала доступ до закритих раніше документів, залишених похапцем в резиденціях «царів» (або викинутих у поспіху, як у Межигір'ї, в річку, але вчасно звідти виловлених).
Отже, журналістам вдалося дізнатися, що задовго до продажу свого медіа холдингу Борис Ложкін стає співвласником компанії на Британських Віргінських островах Integrity International Holding Ltd, вона, в свою чергу, встановлює контроль над кіпрським UMH Group, кіпрське підприємство заснувало голландську компанію United Media Holding. А вже це підприємство контролювало підприємства в Україні… Як стверджують юристи, створення подібної схеми дозволяє звести податки на прибути до мінімуму, або взагалі не платити їх…
Однак і друга версія – про те, що Він лише допоміг легалізувати доходи Курченко – теж має право на існування.
Справа в тому що, в результаті покупки холдингу на користь фінансово-промислової групи ВЕТЕК, у персональному складі власників холдингу не відбувається жодних змін. Кампанії, які здійснюють управління холдингом в Україні, продовжує на 99% контролювати голландська компанія United Media Holding.
Як би там не було, і який з озвучених нами варіантів не був застосований, факт залишається фактом – Борис Ложкін створив схему, яка допомогла йому ухилитися від сплати сотні мільйонів доларів податків з оборудки з Курченко.
На цьому тлі ще більш комічно сприймаються пасажі, надруковані влітку минулого року виданнями, ще вчора належали нинішньому главі Адміністрації президента: «…Одна з найбільших і масштабних угод на українському ринку!»… «угода з UMH є зразком європейських і навіть світових стандартів!»…. «публічність угоди говорить про її прозорості і чесності!»
Можна зрозуміти бажання можновладців, які стояли біля керма півтора роки тому, при Януковичі, виставити нас всіх за лохів. Власне, саме постійна брехня тодішньої влади і її просто маніакальне бажання красти у держави, вивело людей на Майдан. Але проблема в тому, що нинішня влада теж тримає суспільство за лохів, продовжуючи брехати і займатися корупційними оборудками…
Нескладно собі уявити, що сталося б, наприклад, з віце-президентом США, якщо б був доведений факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Його б звільнили з посади, заарештували б всю його нерухомість і банківські рахунки і запроторили б за грати. Але можемо посперечатися, що Борис Ложкін і далі буде почувати себе прекрасно в кріслі глави президентської Адміністрації, скільки б фактів його причетності до корупційних схем не було б доведено.
«У мене є мрія стати мільярдером, і я ним стану», – в одному зі своїх інтерв'ю заявив Ложкін.
Ми не сумніваємося, що його мрія незабаром здійсниться. Шкода тільки, що за наш з вами рахунок…
джерело: iamir.info