ЗСУ організували прогалину в обороні ворога, яка тягнеться від Бахмута до Горлівки. Також, Сили оборони продовжують вдало виконувати завдання щодо стійкої оборони на Бахмутському напрямку
Про це розповів заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, майор Родіон Кудряшов.
«Бахмут та його околиці є досить специфічним напрямком. Цей напрямок відрізняється від інших. На Бахмутському напрямку постійно триває динамічна ситуація та велика інтенсивність бойових дій. Тут окремий всесвіт, тут противник завжди застосовує велику кількість піхоти й артилерійських засобів», — підкреслив Кудряшов.
За словами заступника командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ, ворог не полишає спроб відновити втрачені позиції.
«Після нещодавніх успіхів ЗСУ, після визволення Андріївки й Кліщіївки, противник не полишає спроб відновити свої позиції. Тому що ЗСУ організували певну прогалину в лінії оборони, яка тягнеться від Бахмута до Горлівки. Ворог намагається тиснути, але успіху не має. Сили оборони продовжують вдало виконувати завдання щодо стійкої оборони на Бахмутському напрямку», — наголосив Кудряшов.
Додамо, що Українські захисники зробили важливий крок до взяття Бахмута Донецької області у напівоточення після успіхів на південному фланзі міста.
Про це розповів військовий та політолог Кирило Сазонов.
Як він зазначив, для того, щоб узяти місто в напівкільце, українським військовим ще необхідно встановити контроль над двома автодорогами.
Загальна обстановка на Бахмутському напрямку є досить важкою. Російські окупанти намагатися просуватися на північному фланзі, щоб вийти на Часів Яр. Це місто знаходиться на висоті, і тому його взяття зможе покращити положення бахмутського угруповання окупантів.
Проте українські війська відбивають ворожі атаки, не даючи йому можливості убезпечити себе від оточення. Також у майбутньому Сили оборони можуть просунутися на Берхівку, що допоможе взяти Бахмут у напівкільце.
Крім того, для ворога є дуже болісним поступове просування українських військ в районі Кліщіївки та Андріївки, оскільки ЗСУ встановили вогневий контроль над трасою на Горлівку.
«Росіяни намагаються призупинити український контрнаступ на Бахмут, але у них нічого не виходить. Україні не потрібно оточувати місто повністю – достатньо буде перерізати трасу на Горлівку й хоча б під вогневий контроль трасу на Лисичанськ», – додав Сазонов.
Це ускладнить забезпечення російських окупаційних військ довкола міста, підкреслив він.
Також варто нагадати, що російські окупанти змінюють тактику на Бахмутському напрямку, намагаючись переймати досвід Сил оборони України.
Про це заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.
Він зазначив, що зміну тактики не варто розглядати як бажання військового керівництва РФ саме біля Бахмута раптом почати жаліти своїх військовослужбовців.
За словами експерта, ще найманці російської ПВК “Вагнер”, які штурмували місто, намагалися “вчитися” в українських військових, зокрема, атакам невеликими групами.
“Тобто невеликі групи, у яких між собою досить хороша комунікація. І командир цієї групи може на полі бою безпосередньо приймати самостійно тактичні рішення. Тобто виходять такі невеликі оперативні групи, які між собою взаємопов’язані, і вони досягають більшого результату, ніж просто в лобових, лінійних атаках часів ще прусських воєн. Тому росіяни теж вчаться, вони переймають, зокрема, наш досвід ведення бойових дій. Найімовірніше, такі атаки біля Бахмута невеликими групами — це вони намагаються копіювати або переймати нашу, натовську тактику. Тому це, не тому, що вони шкодують людей. Так, дійсно, за такої тактики втрати будуть меншими. Але я думаю, що причина — не для того, щоб зменшити втрати, а для того, щоб усе-таки спробувати якось домогтися якихось результатів на полі бою”, — сказав Гетьман.