Результативному проведенню виборів на Донбасі навіть після виведення окупаційних військ може перешкодити тривала й агресивна російська пропаганда, яку можна порівняти з гітлерівською.
Таку думку в ефірі висловив третій президент України Віктор Ющенко. Він наголосив, що найперш жителям однієї країни слід побудувати діалог.
"Ви дійсно збираєтеся проводити там вибори? До виведення військ окупаційних або навіть після. Ви добре розумієте погляди тієї людини, яка була чотири з половиною роки на окупованій території? Ви розумієте, чого вона хоче?" – запитав він.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
"Скажу більш ясно. Чому в Німеччині в жовтні чи листопаді 1945-го не проводили вибори на американській території, французькій, британській? А чому в 1946 році не проводили вибори, Гітлера вже не було?.." – продовжив колишній президент.
Він пояснив, що "десять років із 1933-го тієї агітації і пропаганди, певної національної самосвідомості, яка була створена в Німеччині" не могли пройти без наслідків. Тому, якби, наприклад, "у 1945 році там провели вибори, то отримали б такі наслідки, з якими ще багато років, не рік і не два, могли б і не впоратися".
Що стосується України, то, вважає Ющенко, найперше "нам треба сісти як одна нація для діалогу", налагодити спілкування.
"Як змінити погляди людини, як сказати, що я йому товариш? Хоч він і ходить до Московської церкви, спілкується чужою мовою, молиться на Павлика Морозова… Очевидно – ми різні. Але ми не протилежні. Різне буває і в сім'ї. Але дайте можливість діалогу, щоб я, умовно кажучи, рік або два мав можливість інтенсивного та послідовного спілкування", – сказав політик.