Росії вже не потрібні Донецька і Луганська області, вона готова віддати ці території в обмін на “маленький клаптик” української землі.

Про це заявив радник глави офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю 24 каналу.

“Вони їм не потрібні. Вони готові віддати їх”, – підкреслив він

На думку Подоляк, Росія прагне захопити Запорізьку область, де розташована атомна електростанція.

“Вони хочуть забрати тільки маленький клаптик під назвою частина Запорізької області, де знаходиться місто Енергодар, для того, щоб вкрасти у нас Запорізьку атомну електростанцію. Це єдине їхнє бажання, яке на сьогоднішній день залишилося”, – вважає він.

Подоляк також упевнений в тому, що утримувати захоплену Донецьку область окупанти РФ можуть тільки певний час, поки там воюють мобілізовані ув’язнені.
“Це єдиний напрямок – Бахмутський напрямок, де ці зеки воюють. І за ними стоять загороджувальні загони. Класика. Російська класика. У нас кримінальники всі, штрафбати, а позаду за нами загороджувальні загони. Ось зараз ми бачимо вже 42 або 43 рік. А вони навіть зброю туди 40-х років підтягують”, – додав Подоляк.
Зазначимо, якщо взимку температура повітря дозволить ґрунту промерзнути, можна очікувати на досить активну фазу війни в Україні. Але якщо зима буде теплою, то кінцева фаза бойових дій розпочнеться, щойно ґрунт знову стане придатним для пересування важкої техніки не лише дорогами, а й полями.

Таку думку в інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт, полковник запасу Петро Черник.

Він наголосив, що наразі є передумови для перелому у війні, але українцям необхідно розуміти, що до нього ще далеко.

“Зима завжди важче, але залежатиме від того, яка буде температура повітря. Якщо буде триматися -10… -15 градусів і нижче, то ґрунт замерзне, а отже, важка техніка зможе рухатися по ґрунту. Якщо буде порівняно тепла зима – так, як було наприкінці лютого, коли противник не міг рухатися по ґрунту, а рухався тільки великими дорогами, то воювати на великих дорогах ми навчилися. Але противник також зробив висновки, тому малоймовірно, що великі колони противника будуть рухатися взимку”, – зазначив військовий.
На думку Черника, за умов порівняно теплої зими, коли ґрунт не буде добре промерзати, війна може перейти у фазу “контрбатарейних дуелей” – “до того часу, доки ґрунт не висохне і не розпочнеться нова кінцева фаза російсько-української війни”.

Експерт наголосив, що війна – “дуже складне динамічне явище”, тому прогнозувати вкрай складно. Проте оперативна пауза, яку була вимушена взяти російська армія, дозволить ЗСУ приготуватися до нового етапу бойових дій, зокрема, покращити матеріально-технічне забезпечення.
Також додамо, росія готова віддати назад Україні більшість захоплених нею територій, але на російських умовах. Таку думку в інтерв’ю Главреду озвучив політичний аналітик Олександр Кочетков.

“З точки зору Кремля, максимум, до якого вони готові відступати – Крим російський, а все інше (на різних умовах) – українське. Тобто Донбас вони готові нам віддати, але на якихось федеративних умовах. Всі ці застереження для нас абсолютно неприйнятні.

За словами експерта, єдине, що можна розглядати – не миттєве повернення Криму, а якусь процедуру за участю міжнародного співтовариства, розтягнуту в часі.

“Прапори у Криму будуть українськими, а процедура звільнення від Росії буде відбуватися поступово. Тому що залізла РФ туди досить давно і виколупувати її звідти теж треба певний час. І не просто виколупувати, а чимось замінювати, а для цього дійсно потрібно якесь співтовариство за участю чорноморських країн. Тобто тут відкрите поле для дипломатичних варіантів”, – уточнив Кочетков.