Директор Інституту трансформації суспільства, економіст і політолог Олег Соскін вважає, що для президента Володимира Зеленського найбільш підходящою фігурою на посаду голови Національного банку України є колишній міністр економіки і голова Ради НБУ Богдан Данилишин.

Данилишин фактично є генеральним менеджером проекту щодо усунення Якова Смолія з посади голови Нацбанку – без нього це неможливо було втілити в життя, розповів експерт.

На думку співрозмовника, у Данилишина найбільші шанси очолити Нацбанк, оскільки він ідеологічно повністю відповідає уявленням глави держави, і його кандидатуру також підтримує нардеп, лідер Батьківщини Юлія Тимошенко, фракція якої зіграла серйозну роль у відставці Смолія.

“У контексті того, що хоче Зеленський, найбільш придатною фігурою керівника НБУ для нього є Богдан Данилишин … Це людина старої формації і прихильник державного соціалізму, який передбачає друкування грошей для розвитку економіки …”, – сказав економіст.

Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій написав заяву про звільнення з посади голови Нацбанку за власним бажанням і передав документ Володимиру Зеленському. Смолій стверджував, що прийняв рішення звільнитися через “систематичний політичний тиск”. Верховна Рада відправила Смолія у відставку 3 липня.