Щоб уникнути залежності від Коломойського, у своїй політичній діяльності Зеленський перейшов до пошуку ситуативних союзників. Збір голосів під кожне критичне голосування вже був в українській історії – це епоха Леоніда Кучми.

Одні вважають цей період початком зародження олігархії, інші – відродження економіки. Про це у своєму відеоблозі “Чесна політика” розповів Сергій Лещенко.

Журналіст пояснив: щоб ухвалювати рішення, Кучма тоді домовлявся з усіма. Наприклад, з тодішньою опозиціонеркою Юлією Тимошенко, яка підтримала політика на президентських виборах 1999 року.

“І з іншими ідейними опозиціонерами – комуністами Петра Симоненка, які тихо підголосовували в обмін на “хотєлкі”. Перша велика олігархічна партія СДПУ (о) на чолі з Медведчуком і Суркісом також давала голоси”, – додав він.

Кучма позиціював себе над сутичкою і намагався балансувати групи впливу. При ньому у владі встигли побувати і націонал-патріоти, і рухівці, і Ющенко з Тимошенко, і донецькі з дніпропетровськими,– підкреслив Лещенко.

“Сам Зеленський, коли став президентом, делегував Кучму. Зеленський призначив Кучму головним перемовником від України в Мінську очолити Тристоронню контактну групу із врегулювання на Донбасі. Але, схоже, багато в чому він успадковує і його політичну модель”, – підсумував автор відеоблогу.

Ексміністр фінансів України Ігор Уманський, якого зараз називають головним викривачем “топ-корупції” на митниці та ДФС заявив, що кращим президентом за всю історію України був Леонід Кучма.

“У кожного президента були свої плюси, і свої мінуси. Зеленський ще й року не пробув президентом, тому оцінювати взагалі його не варто, ще рано. З тих, хто був, як не дивно, як не парадоксально, але, на мій погляд, це був Леонід Кучма…”, – заявив Ігор Уманський.

“Насправді він був найсистемнішою людиною з усіх президентів, які були в Україні… Як системна людина він розвивав і державні органи, і державні інституції відповідним чином”, – додав Уманський.

Ексміністр фінансів вважає, що державні системи та інституції у часи Кучми і зараз – різні речі.

“Це держава, як корабель, і на кораблі, якщо він функціонує, якщо він нормально працює, питання не до механіка і не до інженера, куди пливе цей корабель – чи пройде він крізь шторм або він в тихих водах зіткнеться, як “Титанік”, з айсбергом. Це питання до того, хто керує цими системами, хто капітан”, – заявив Уманський.

“Зараз, на жаль, – продовжив він, – у часи останніх двох президентів після Кучми ми отримали Україну, в якій ці системи державного управління, державні інституції, просто розвалені. Ситуація з пандемією це яскраво показала…”

На запитання ведучого, який президентський термін Кучми Уманський вважає визначальним, він відповів, що другий.

“Кучма на першому і на другому строці – це два різних Кучми. Більшість основних інституційних змін відбулося саме в період з 2000 по 2002 рік. Так, в той момент прем’єр-міністром, який провів ці реформи, був Віктор Ющенко, але за президента Леоніда Кучми”, – відповів Уманський.