Експерти дали прогнози для українців з основних статей про інфляції, повідомляє Корупція.Інфо

Згідно з офіційною статистикою ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,9%. Найбільше – на 14,9% – подорожчали овочі. Підвищилися також ціни на фрукти, молоко, сметану, кисломолочну продукцію, сири, масло і яловичину. За прогнозами експертів, продукти будуть дорожчати і далі. Аналітики відзначають – ціни будуть рости швидше, ніж в 2016 році.


Згідно з офіційними даними, транспортні послуги вже подорожчали на 4,1%. Найбільшу лепту вніс проїзд в автодорожньому транспорті – вартість квитків зросла на 4,5%.


На українців чекає подорожчання електроенергії на 25% в березні 2017 року. "Це останнє заплановане підвищення, хоча і після нього тариф не покриє витрат на виробництво і доставку струму", – зазначає Бєлан.

Ціни на алкоголь в січні вже виросли на 0,7%, на тютюнові вироби – на 2,1%, і вартість цих товарів буде рости. Причина – підвищення акцизів, схвалене парламентом в грудні 2016 року.

2017 рік почався з підвищення цін на паливо: на 2,8% в січні в порівнянні з декабрем.В короткостроковій перспективі ціни продовжать рости, счітает експерти. 

Популярне: Російський журналіст шокував Україну своєю заявою

"C початку 2017 року розцінки підвищилися на 50-60 коп за літр. На даний момент зберігається потенціал для зростання ще на 0,5-1 грн", – говорить директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн. За його словами, основна причина – відкладене грудневе підвищення цін, викликане рішенням ОПЕК знизити видобуток нафти. Це рішення було прийнято в листопаді 2016 року. Першим на нього в грудні відреагував оптовий ринок, а роздрібні ціни не змінилися.

 

"Нафтопродукти залишаються на 80% імпортним товаром, отже, їх вартість залежить від курсу валют. Крім валютної прив'язки митної вартості палива, у валюті встановлені акцизи. Сумарно валютна складова в бензині і дизпаливі досягає 85% в структурі ціни нафтопродуктів на АЗС", – підсумував експерт.