Верховна Рада прагне отримати уточнення від Міноборони щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Особлива увага зосереджена на концепції висилання повісток через електронний кабінет призовника.

Цю інформацію передає один із веб-сайтів, посилаючись на виступ заступника голови комітету Верховної ради з національної безпеки, оборони та розвідки, Єгора Чернєва, під час телемарафону.

Знову ж таки прибрали повістки електронною поштою, але додали повістки тепер в електронному кабінеті (військовозобов’язаних, – ред.). Чисто технічно ми хочемо почути від Міністерства оборони, як це буде виглядати, тому що не всі люди можуть чи мають доступ до інтернету та смартфони”, – сказав нардеп.

Також він висловив здивування щодо доцільності вживання примусу відносно тих, хто за кордоном, додаючи, що це може означати втрату можливості отримувати консульські послуги.

“Хочуть почути позицію Міністерства закордонних справ, по-перше, чи впораються консульські наші відділи з такими завданнями. По-друге, чи дійсно це дасть якісь результати, чи люди повернуться, чи ми їх втратимо назавжди“, – пояснив парламентар.

30 січня уряд знову вніс до Верховної ради законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та військової служби. У цьому документі, серед іншого, розглядається ідея зміни порядку проведення мобілізації.

Серед ідей уряду є бажання відправляти повістки військовозобов’язаним через їхні електронні кабінети. В оригінальній версії від Міноборони розглядалася ідея висилання повісток за допомогою електронної пошти.

Також висувається ідея впровадження заходів впливу на ухилянців, які можуть бути активовані за судовим рішенням.