Держава-терористка на сході України намагається захопити 4 міста
Тож станом на цей час найгарячішими точками на фронті є Бахмут, Соледар, Авдіївка і Мар’їнка. Через конкуренцію навколо Путіна і намагання Пригожина довести ефективність його ПВК “Вагнера” бої за ці міста стають ще більш інтенсивними.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в етері одного з телеканалів. Він зазначив, що названі міста є ключовими для окупантів.
Експерт також наголосив, що на тих напрямках для українських військових зійшлося кілька поганих факторів.
“Перший – це політична воля Путіна захопити Донецьку область. Другий – особисті амбіції Пригожина, який хоче довести, що він кращий, ніж генштаб РФ. Це стосується і перерозподілу сфер впливу довкола Путіна. І Пригожин хоче показати, що приватна військова компанія під його керівництвом воює набагато ефективніше, ніж Збройні сили РФ під командуванням генерального штабу РФ”, – каже Жданов.
Тому ці точки будуть і далі найгарячішими на фронті, наголошує експерт. Він нагадав слова головнокомандувача ЗСУ генерала Віталія Залужного, який розповідав, що на тих напрямках відбувається до 80 атак за добу.
“Наскільки я знаю, є проблеми навіть з перезаряджанням набоїв. Наші війська не встигають перезаряджати, настільки інтенсивними є атаки”, – зазначає Жданов.
Додамо, що Збройні сили України тримають під вогневим контролем трасу Р-66. На ділянці траси “Сватове – Кремінна” триває позиційна війна. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
За його словами, іноді російські окупаційні війська пробували контратакувати біля Невського і Білогорівки.
“Але ми теж накривали ворога вогнем артилерії і їх відбивали, зокрема наші десантні підрозділи, не давали ворогу пройти далі. Коли є можливість у наших підрозділів, вони ведуть контрнаступальні операції там”, — сказав Череватий.
Також спікер відповів на запитання — чи є можливість у ЗСУ наступати на Бахмутському напрямку.“Там іде позиційна війна. Коли є можливість контратакувати, то, звичайно, це підрозділи роблять. Але в основному там ми діємо від оборони. Тому що ті сили і засоби, що ми маємо, командування використовує по всьому фронту з урахуванням усієї ситуації, яка складається щодоби, щоб утримати оборону.
Де треба — велися наступальні дії. Де треба — утримували оборону. Ми ж не можемо так чинити, як вони чинять зі своїми мобілізованими. У нас мобілізовані або війська, які були відведені, проходять відповідні заходи — допідготовку, отримання зброї, злагодження, навчання, і тільки після цього вони йдуть у бій під керівництвом досвідчених командирів.
Тому кожна така операція, наступ, потребує суттєвої підготовки. І один з елементів підготовки — це якраз приховування. Тому, коли ця операція буде готова, ми робитимемо все, щоб ворог максимум про неї не знав, як це було на Харківському напрямку, коли він тікав у паніці, залишав техніку. Коли дозріють умови, наша армія атакуватиме там, де для цього будуть резерви, сили і можливості”, — підсумував Сергій Череватий.