Пригожин оголосив про вихід “Вагнера” з Бахмута.
Він повідомив, що до 1 червня всі підрозділи ПВК вийдуть у тил на відпочинок. Потім буде “нове завдання”.
“Ми виводимо підрозділи з Бахмута. До 1 червня основа частина перебазується в табори. Передаємо позиції військовим. Боєкомплект, позиції, все, в тому числі і сухпайок. Але, якщо військовим буде важко, безумовно, ми залишимо тих, хто мав основну роль у захопленні Бахмута”, – заявив Пригожин.
За його словами, у місті залишаються двоє “вагнерівців” – “Бібер” та “Долик”. Вони допомагатимуть окупантам.
У ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина є величезне бажання піти з Бахмута Донецької області й зберегти залишки свого одного з головних бойових активів, а також зберегти залишки репутації. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі одного з телеканалів заявив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий.
“Рухів поки що ми не спостерігаємо щодо виведення, але в бажання його [Пригожина] вірю абсолютно. Отримавши такі величезні втрати, він сьогодні навіть пішов на безпрецедентний крок — погодився з американськими оцінками своїх втрат у 20 тисяч убитими. Але інша річ, чи дозволить йому це робити військове керівництво, і ким воно їх зможе замінити. У мене великий сумнів, що вони це зможуть зробити”, — сказав він.
За інформацією спікера, оскільки ПВК “Вагнер” зазнала великих втрат, окрім “вагнерівців” у Бахмуті та на флангах воюють підрозділи повітряно-десантних військ, мотострілецькі підрозділи, деякі спеціальні та інші ПВК.
“Зокрема ПВК “Ветеран”, яка афілійована з Міністерством оборони окупанта. Командувач фронту публікував у себе в Telegram-каналі розмову з одним з окупантів із цієї компанії, якого взяли в полон”, — каже Череватий.
Він зазначив, що Пригожин продовжує ображати міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова, але снарядного голоду в окупантів немає.
“Пригожин — дуже демотивуючий фактор для їхньої армії, мотивуючий для нас. Він визнає втрати і проходиться по них. Про снарядний голод він уже не говорить. Майже 400 обстрілів за добу і в середньому так і є щодоби, про який снарядний голод можна говорити? У нас немає снарядного голоду, у нас снарядна дієта. І ми намагаємося дуже дбайливо й акуратно, точно бити в цілі, щоб тримати паритет із противником. Якби ми мали їхню кількість снарядів, і нашу майстерність, я думаю, їм би ще в рази сумніше воювалося”, — резюмував Сергій Череватий.
Фланги у випадку битви за Бахмут – це підступи до міста. У заявах Міноборони, ЗСУ та західних аналітиків вказуються західний, південно-західний, південний, північний та північно-західний напрямки від міста. Це означає, що українськи сили саме з цих сторін продавлюють російську оборону біля Бахмуту.
У повідомленнях Міноборони та ЗСУ йдеться про просування на відстань в середньому від кількох сотень метрів до кількох кілометрів на добу. І про звільнення щонайменше 20 квадратних кілометрів. Це також підтверджують аналітики проєкту DeepState (актуальну карту можна подивитись за посиланням). 21 травня командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що українські військові «фактично наближаються» до взяття Бахмута в тактичне оточення.
Те, що відбувається на Бахмутському напрямку – є оборонною операцією Сил оборони і безпеки України, в рамках якої ближче до середини травня вони почали вести наступальні дії. Це означає, що на цьому напрямку ЗСУ перехоплює стратегічну ініціативу. А той, хто володіє ініціативою, і визначає, де і коли активізуються бої.