Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський заявляє, що ситуація в районі Бахмута на Донеччині дуже напружена.
Про це повідомили у Telegram-каналі Міністерства оборони України.
Сирський каже, що країна-агресорка кинула на Бахмутський напрямок найбільш підготовлені штурмові загони “вагнерівців”.
“Ситуація в районі Бахмута вкрай напружена. Незважаючи на суттєві втрати, ворог кинув у наступ найбільш підготовлені штурмові загони Вагнера, які намагаються прорвати оборону наших військ та оточити місто”, – наголошує командувач Сухопутних військ.
За його словами, боях за Бахмут українські військові показують приклади стійкості, мужності та героїзму.
На Бахмутському напрямку українські захисники знищують оборонні конструкції та живу силу противника. Щоб завдати шкоди ворогу, воїни активно використовують артилерійські установки. Вони дають змогу прикрити піхоту, а також відбивати атаки та проводити контрнаступ. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
152-мм гаубиця “Мста-Б” призначена для знищення артилерійських і мінометних взводів, танків, інших броньованих засобів, однак на Бахмутському напрямку її робота важлива зі знищення оборонних конструкцій і живої сили противника. Максимальна дальність стрільби гаубиці — трохи більше за 24 км. Артилеристи кажуть, це дає змогу стримувати противника на безпечній відстані. А освоїти таку військову техніку не складно.
“Річ ця не складна, головне — мати натхнення і полюбити цю іграшку. Вона дуже добре виконує свої обов’язки, головне, щоб нам давали вчасно заряди і снаряди до них. Ми на цій іграшці займаємося досить хороший період часу і вона функції свої виконує”, — каже військовослужбовець ЗСУ з позивним “Шабаш”.
Утримувати бойові позиції та проводити штурми, кажуть військові, це — командна робота. Точно й оперативно завдати удару по цілі артилерії допомагає аеророзвідка.
“Вони нас коректують, вони безпосередньо нам присилають координати цілі або ми тут сидимо і бачимо безпосередньо картинку. Визначаємо координати і вже потім у нас є спеціальна програма забезпечення, яка обчислює всі установки, які треба виставити на гарматі. Ми всі ці установки швидко передаємо командиру гармати”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Біткоїн”.
Зі свого боку ствольна артилерія — це бойове прикриття для української піхоти. Робота гаубиці допомагає бійцям відбивати атаки та проводити контрнаступ. “Біткоїн” підтвердив висновки, що останнім часом у росіян стало менше снарядів.
“Так, це дійсно так. Останнім часом стало трошки тихіше з їхнього боку, і відчувається те, що в них з підвозом є проблеми. Ми це теж відчуваємо, і це дійсно результат нашої роботи. Тому що багато підриваємо складів”, — сказав він.
Кількість штурмових дій на Бахмутському напрямку з боку противника не зменшується. На позиціях українських військовослужбовців можна чітко чути, як працює великокаліберна артилерія, міномети та можна чути автоматні черги. Це говорить про те, що бої за місто тривають.
Віддавати російським окупантам Бахмутський район українські захисники не збираються. Кажуть, противника, який постійно атакує, втримати не просто, проте додають — сил вистачить, щоб повернути всі окуповані території.
“Наша мета — це кордони 1991 року. Тобто нам чужого не треба. Ну, а там побачимо, якщо буде розвалюватись, може і Кубань заберемо назад”, — резюмував, сміючись, військовослужбовець ЗСУ з позивним “Кора”.