Тепер потрібно працювати над тим, щоб більше інвестувати у їхнє виробництво.
У країн НАТО запаси боєприпасів підходять до кінця. Як заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг в коментарі Bloomberg, наразі потрібно працювати над збільшенням обсягів виробництва.
Зокрема він виступив і закликом до країн-членів оборонного блоку до збільшення своїх витратів на Альянс мінімум до 2% ВВП у найкоротші терміни.
“Що нам справді потрібно, то це підписання контрактів, бо тоді промисловість буде готова інвестувати та нарощувати виробництво. Наразі союзники виснажили запаси, щоб мати можливість підтримувати Україну”, — сказав Столтенберг.
За словами генсека, НАТО запросило представників сфери оборонної промисловості приєднатися до зустрічі міністрів оборони у Брюсселі у червні для сприяння укладенню контрактів.
В Україну невдовзі надійдуть одні з найсучасніших БМП, котрі перебувають на озброєнні НАТО. Наразі навчання українських екіпажів з опановування цього виду техніки добігають кінця.
ЗМІ через джерела у дипломатичних колах дізналися, що очікує Україну на наступному саміті НАТО, котрий запланований на 11-12 липня у місті Вільнюс. Київ та Альянс стануть ще ближчими, однак про членство мова не іде.
Раніше Європарламент підтримав законопроєкт про збільшення європейського виробництва боєприпасів і ракет, які підуть на підтримку армії України.
Європейська комісія представила законопроєкт 3 травня 2023 року, і того ж місяця депутати Європарламенту погодилися запустити процедуру термінового розгляду в парламенті, щоб прискорити ухвалення законопроєкту.
Керівник переговорної групи ЄП Крістіан Бушоі заявив що рішення знаменує собою значний крок вперед для безпеки та оборони
“Зокрема, в нашій непохитній підтримці України перед обличчям триваючої російської агресії. Воно посилить нашу здатність реагувати на виклики безпеці. Це перемога для Європи та нашої колективної безпеки”, заявив він.
Законопроєкт був прийнятий 446 голосами проти 67 при 112, що утрималися. Тепер депутати Європарламенту розпочнуть переговори з Радою ЄС з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту проголосують на пленарному засіданні в липні.
Паралельно депутати Європарламенту працюють над Європейським оборонно-промисловим зміцненням через спільний закон про закупівлі (EDIRPA) для підтримки співпраці між державами-членами на етапі оборонних закупівель з метою заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.
Раніше, а саме у березні Рада Євросоюзу схвалила план із забезпечення України мільйоном боєприпасів протягом 12 місяців, який складається з трьох частин: передання артилерійських снарядів із запасів держав ЄС, спільні закупівлі в оборонних компаній та інвестиції в промислові потужності.
“Беручи до уваги інтереси безпеки та оборони всіх держав-членів, Європейська Рада вітає досягнуту в Раді домовленість про термінове постачання Україні боєприпасів класу “земля-земля” та артилерійських боєприпасів, а також, якщо буде потрібно, ракет”, – сказано у висновках Євроради щодо України.
При цьому у відомстві уточнили, що такі постачання відбуватимуться шляхом спільних закупівель та мобілізації відповідного фінансування, зокрема через Європейський фонд миру.
Також лідери країн ЄС підтвердили свою відданість запровадженню нових обмежень проти Росії та продовженню роботи над лімітом цін на нафту країни-агресора. Вони підтримали створення спецтрибуналу для РФ, який розглядатиме злочини агресії.