США і ЄС посилюють тиск на Туреччину, щоб подолати ухилення від антиросійських санкцій на тлі занепокоєння, що банківський сектор країни є потенційним “бекдором” для незаконного фінансування. Про це пише Financial Times. США зосереджуються на турецьких банках, які інтегрувалися в російську систему внутрішніх платежів “Мір”, повідомили FT двоє західних посадовців, які беруть участь у розробці цих планів.
Водночас Брюссель готує делегацію, щоб висловити свою стурбованість безпосередньо турецьким посадовцям.
Тиск на Туреччину відбувається в той момент, коли західні столиці орієнтуються на жорсткіше впровадження існуючих санкцій, а не на введення нових заходів. Ця зміна підтверджує, що економічні санкції, запроваджені після вторгнення Путіна в Україну в лютому, не завдали економіці Росії такої шкоди, як вони сподівалися. Але вони стверджують, що усунення лазівок у поточних заходах стисне лінії фінансування Кремля, – пише газета.
“Ви побачите, що ми зосереджені на ухиленні від фінансового сектора”, – сказав один із зхідних чиновників.
“Ми надішлемо дуже чітке повідомлення про те, що, наприклад, фінансові установи третіх країн не повинні підключатися до платіжної мережі “Мір”, тому що, ви знаєте, це несе певні ризики ухилення від санкцій”, – додав він.
“Нам потрібно закрити лазівки”, – сказав другий посадовець, який брав участь у переговорах цього місяця між ЄС і США щодо застосування санкцій, назвавши Туреччину головною ціллю.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган дотримується того, що він називає “збалансованим” підходом до війни в Україні.
Його відмова приєднатись до санкцій проти Росії та нещодавня обіцянка поглибити економічне співробітництво з Москвою стурбували його західних союзників. Ердоган, який зустрінеться з Путіним у п’ятницю, заявив минулого місяця, що є “серйозний прогрес” у розширенні системи “Мір” в Туреччині. П’ять найбільших банків Туреччини, Vakıfbank, Ziraat Bank, İş Bank, DenizBank і Halkbank, є членами платіжної системи “Мір”, яка була розроблена Центральним банком Росії як національна альтернатива Visa та Mastercard, – нагадує FT.
Нагадаємо, що п’ять турецьких банків запроваджують російську платіжну систему “Мір”, заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після повернення з Сочі.
Як повідомлялось раніше, Ердоган та Путін домовились про часткову оплату постачання природного газу в рублях. Незважаючи, на засудження Туреччиною повномасштабної війни Росії проти України, Анкара не приєдналась до санкцій США та ЄС про агресора.
Керівники центробанків двох країн також зустрілися під час перемовин президентів Туреччини та Росії 5 серпня. Як заявляє Ердоган такі зміни є полегшенням як для російських туристів, так і для Туреччини.
Як повідомлялось раніше, Ердоган та Путін домовились про часткову оплату постачання природного газу в рублях. Незважаючи, на засудження Туреччиною повномасштабної війни Росії проти України, Анкара не приєдналась до санкцій США та ЄС про агресора.
Туреччина також продовжує імпортувати енергію з Росії, яка забезпечила чверть її імпорту нафти та близько 45% поставок природного газу минулого року. Ердоган також вітає будівництво “Росатомом” атомної станції Аккую, довкола якої розгорівся скандал, після того, як Росія усунула від виконання проєкту одного з головних турецьких підрядників.