Як відомо, днями в державі-терористці розпочалась “часткова” мобілізація.
Втім, вона жодним чином не вплине на дії наших Збройних Сил, які й далі впевнено продовжать нищити окупантів.
Про це в одному з інтерв’ю повідомив радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк.
Він також зауважив, що в той же час у кремлі не змінюють підходи щодо “підготовки” своїх солдатів, тож це й суттєво полегшить роботу нашим захисникам.
Зазначається, що ситуація на полі бою показала, що росіяни не виправляють свої помилки, зокрема у логістиці. Тож Подоляк підкреслив, що у росії існує “силова вертикаль”, яка не зможе якісно підготувати свої військові резерви.
“У росії якості не може бути у будь-якому процесі, зокрема й у мобілізації. Логістична структура абсолютно провальна. Вона такою буде й надалі. Тобто окупанти братимуть кого зможуть і де зможуть, не виправляючи помилки”, – пояснив радник глави ОП.
За його словами, росія має розвалитись як держава, тому що всі її дії свідчать, що країни як такої немає.
“Існує “силова вертикаль”. Вона дуже боїться програти війну. Тому братиме всіх підряд, щоб кинути їх до України. Дуже добре, що якість підготовки буде “класично російська”. Це означає “ніяка” і це нормально. Тим паче, що сьогодні 90 відсотків втрат – це артилерійські втрати”, – додав представник Офісу Президента.
Водночас Подоляк сказав, що у країні-агресорці розуміють ситуацію на фронті по-своєму. Він переконаний, що кремлю не потрібні професійні солдати, а лише ресурс, яким хочуть “заткнути певні діри”. На його думку, усіх тих, кого росія сьогодні мобілізує – це, фактично, “смертники”.
Вони цього не розуміють. Ми маємо їм це доносити й намагаємось це робити. Їх просто відправлять для того, щоб масово вмерти в Україні. Своєю артилерією ми будемо ці перший і другий ешелони “зносити”. Тому що нам треба далі йти та звільняти свою територію, – підкреслив радник ОП.
До всього, Подоляк зауважив, що впродовж місяця – півтора росіяни можуть відправити на фронт 20 – 30 тисяч людей.
“Але це для нашої артилерії не є суттєвим. Ми маємо просто попросити наших партнерів трішки більше дати нам ракет певної дальності й трохи більше снарядів 155 міліметрів, щоб ці ешелони “звільнити” від мобілізованих росіян”, – розповів він.
Водночас за словами радника, Україна хоче, щоб партнери “закінчили гратись у консерватизм”, який заважає швидко припинити війну “на умовах цивілізованого світу, частиною якого є Україна”.
Якщо всі хочуть прискорити кінець війни, то є конкретні рішення: конкретна зброя і конкретні ATACMS. Якщо їх дають – ми максимально швидко закінчуємо війну. Вони не встигнуть половини мобілізації провести, як війна вже закінчиться. Далі вони воюватимуть на своїй території. Це дуже простий алгоритм, – підсумував Подоляк.
Додамо, що і використання тактичної ядерної зброї теж ніяк не вплине на ЗСУ
Президент Росії Володимир Путін міг би показово використати тактичну ядерну зброю, але це не принесло б якоїсь великої військової користі, оскільки Збройні сили України розкидані по всій лінії фронту.
Про це заявив дипломат, колишній радник держсекретаря Сполучених Штатів, екс-директор у справах Європи та Євразії у Раді національної безпеки США Метью Брайза.
“ЗСУ не концентруються великими групами, щоб їх можна було знищити тактичною ядерною зброєю. І якби Путін пішов на такий крок, ми побачили б нечувані, наджорсткі санкції з боку об’єднаного світу, які поховали б як російську економіку, так і путінський режим. Він може піти й по такому сценарію, але я думаю, що спочатку він просто спробує нас налякати”, – додав Брайза.
Водночас дипломат нагадав, що в плани України входить знищення Чорноморського флоту РФ. Він вважає, що союзники Києва можуть надати ЗСУ потужні зброю.