Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що визнання Росією “незалежними” окупованих районів України ОРДЛО стане грубим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України і підірве зусилля з пошуку політичного вирішення конфлікту на Донбасі.
Про це Столтенберг заявив на брифінгу в Брюсселі в вівторок.
“Якщо це станеться, це знову стане грубим порушенням територіальної цілісності та суверенітету України. Тому що немає сумнівів у тому, що Донецьк та Луганськ є частиною України у межах міжнародно визнаних кордонів”, – заявив Столтенберг.
Він також підкреслив, що визнання Росією так званих “республік” підірве зусилля з пошуку політичного вирішення конфлікту на Донбасі.
“Таке визнання стане порушенням міжнародного права та територіальної цілісності і суверенітету України, а також стане порушенням мінських угод. Воно ускладнить пошук політичного рішення”, – заявив генсек Альянсу, додавши що він та НАТО підтримують дипломатичні зусилля Німеччини та Франції в межах Нормандського формату.
Окрім того, Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про обережний оптимізм у зв’язку з заявами Росії про готовність до продовження діалогу, але, за його словами, ознак деескалації на місцях поки немає.
“Заяви Росії про готовність продовжувати діалог дають підстави для обережного оптимізму, але поки ми не бачимо ознак деескалації на місцях.
Поки ми не бачимо жодних ознак зменшення присутності на українських кордонах” – сказав Столтенберг.
За його словами, НАТО буде продовжувати відстежувати ситуацію з присутністю російських військ на кордонах.
Також він заявляє, що рішення Альянсу щодо перспективи членства України залишається чинним, незважаючи на загрозу можливого нападу Росії на Україну.
“Бухарестське рішення залишається чинним. НАТО впевнене, що всі держави мають право обирати свій власний шлях, і двері НАТО залишаються відчиненими”, – сказав він у вівторок у Брюсселі, відповідаючи на запитання агентства “Інтерфакс-Україна” про можливість Альянсу переглянути це рішення.
Столтенберг констатував, що розширення НАТО “було великим успіхом, оскільки це про розширення демократії та свободи, миру та стабільності у всій Європі на десятиліття”.
“Це рішення залишається чинним”, – запевнив генсек Альянсу.