Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан зазначив, що знищення логістики ворога на півдні переведе росіян у режим оперативного оточення
«На півдні триває війна логістик. Перед ЗСУ стоїть завдання — це знищення логістичних ланцюжків постачання для армії РФ. По-перше, вивести з ладу Кримський міст. По-друге, перетнути сухопутний коридор, або взяти його під оперативний контроль. Тобто під удари артилерією чи ракетами РСЗВ, щоб діставати до будь-якої точки сухопутного трафіку ворога», — зауважив Світан в ефірі телеканалу «Еспресо».
За словами полковника запасу ЗСУ, Силам оборони потрібно вийти до залізниці на Токмак з боку Волновахи. І це вже буде успіхом нашого наступу на півдні.
«Після виходу та перетину залізниці, ми зможемо діставати до сухопутної траси Бердянськ — Токмак. А за допомогою HIMARS зможемо діставати до сухопутної траси Ростов — Мелітополь. ЗСУ залишилось 15-20 км, щоб виконати таке завдання. І це переведе росіян у режим оперативного оточення. Коли не буде постачання палива та боєприпасів, росіянам буде важко вести бойові дії», — наголосив Світан.
Своєю чергою військовий експерт Сергій Грабський розповів, чи українські захисники зможуть прорвати фронт до кінця поточного року. Про це фахівець поділився в одному з інтерв’ю.
«Ми бачимо, що наші рухаються достатньо вперед і тут я можу сказати, що мої прогнози оптимістичніші за наших американських колег. Рух йде, противник відчайдушно намагається утримати ситуацію під контролем, але зона взаємодії на лінії фронту збільшується», — розповів фахівець в інтерв’ю Politeka Online.
Фахівець додав, що таким чином російські війська розтягують свої сили на фронті, адже намагаються утримати більші ділянки лінії фронту з меншими силами. Це через те, що Росія поки що не може наростити кількість військ серйозно на лінії зіткнення.
Тому просування ЗСУ на Запорізькому та інших напрямках може призвести до прориву російської оборони. Це навіть може бути не обов’язково Роботине та Вербове, а інша менш медійна точка.
Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підкреслює що Генеральний штаб напрямок в сторону Мелітополя щодня подає як напрямок наступальних дій, деталі ж під час операції переважно не оприлюднюються. За результатами Генштабу, там є поступове просування і закріплення на тих висотах, які вдається зайняти.
Складно оцінювати і прогнозувати, тому що дуже багато факторів, які можуть вплинути на розвиток бойових дій.
Водночас Україна і українці дуже цінують цю допомогу і ми добре розуміємо, що без неї ми не зможемо звільняти наші території і не зможемо перемагати. Тому це один з найважливіших факторів. Перше — це сміливість і професіоналізм української армії, а друге — це зброя, без якої це неможливо.
Однак у росіян озброєння на сьогодні набагато більше. І це саме те, що уповільнює активність наших дій, у нас немає можливості відповідати росіянам паритетно такою ж кількістю, скажімо, обстрілів, як це роблять вони. У нас не вистачає ще ресурсів для того, щоб використовувати далекобійну зброю, щоб повністю звільнити територію у радіусі наших тимчасово окупованих територій і, на жаль, ми щодня потерпаємо від ракетних атак на цивільну та військову інфраструктуру. І ми не можемо на сьогодні на повну закрити небо. Це ті потреби, які нагальні, і які не дають можливості нам просуватися так швидко, як би хотілось.