16 бойових зіткнень сталося за останню добу на Бахмутському напрямку. Там активно йдуть бойові дії.

Про це повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ Збройних сил України Ілля Євлаш.

“Із артилерії противник не перестає завдавати дуже інтенсивних ударів по наших позиціях. Наприклад, за вчора противник понад 1 100 разів обстріляв позиції Збройних сил України на всій лінії зіткнення”, — сказав він.

За його словами, на Бахмутському напрямку майже 600 разів ворог відкривав вогонь із артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню, танків, ЗПГ, зі звичайної стрілецької зброї та іншої

“Противник інтенсивно намагається відбити втрачені позиції біля Кліщіївки, Андріївки і ось уже котрий день безуспішно намагається штурмувати. Але наші захисники вміло відбивають всі ці атаки. За добу нам вдалося ліквідувати майже дві сотні окупантів на цьому напрямку”, — додав Євлаш.

Також ЗСУ знищили 10 великокаліберних гаубиць росіян, сім авто та три склади з БК злетіли в повітря на Бахмутському напрямку, додав гість ефіру.

“Працюють наші підрозділи РЕБ, працюють наші ПЗРК, знищують систематично дрони росіян”, — сказав Євлаш.

Додамо, окупанти не полишають спроб повернути під свій контроль Андріївку та Кліщіївку та атакують малими штурмовими групами. Наразі українські військові вже закріпились за межами цих населених пунктів та відбивають всі атаки російських військ.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив командир батальйону 5 Окремої штурмової бригади Олексій Тарасенко.

«Як тільки окупанти втрачають позицію, або ціле село, вони одразу отримують наказ на відновлення втрачених позицій. Такі штурми відбуваються з дня звільнення Андріївки та Кліщіївки. Однак наші підрозділи вже просунулись за межі цих сіл. Тому можна сказати, що загрози повторної окупації цих сіл навіть частково немає», — розказав Тарасенко.

Також він зазначив, що російські війська на Бахмутському напрямку продовжують зберігати перевагу у ствольній та реактивній артилерії, а також у кількості боєприпасів.

«ЗСУ покращують своє тактичне положення, продовжують просуватись на напрямках, де вдалося завоювати ініціативу, та просунутись вперед», — додав Тарасенко.

Генштаб ЗСУ повідомив, що на Бахмутському напрямку українські військові успішно відбили атаки російських військ у районах населених пунктів Григорівка, Кліщіївка та Андріївка Донецької області.

Окрім цього, Аналітики ISW отримали інсайдерську інформацію, що російські окупанти можуть вийти з Бахмута, щоб посилити Мелітопольський напрямок. Місто від початку не мало жодного воєнного значення.

Роман Світан сказав, що росіяни опинились у безвиході – яке б рішення вони не ухвалили, будь-яке матиме для них негативні наслідки.

«Тепер бахмутський гарнізон під постійними ударами українських військ з трьох боків – Берхівки, Часового Яру, Кліщіївки. Тепер їм потрібно ухвалити рішення – воно з усіх боків буде негативне», – зазначив Світан.

За його словами, залишити війська в Бахмуті – це мінус дві роти росіян щодня для утримання міста. Коли ж ворогу це набридне, він таки може ухвалити рішення про відхід.

«З військового погляду, їм з Бахмута треба йти на зручніші оборонні рубежі, оскільки вони вже точно звідти не наступатимуть. Оптимальний оборонний рубіж – це район Попасної», – констатував Світан.

З-під Бахмута на Мелітополь ворог може перекинути приблизно 20 тисяч військових. Однак передислокація не робиться в один день – це може зайняти близько місяця. Якщо окупанти не встигнуть до дощів, то процес затягнеться ще більше.

Крім того, росіяни не зможуть вигідно подати здачу Бахмута в інформаційному полі. Не потрібно бути військовим експертом, щоб виникли запитання щодо доцільності утримування цього міста ціною тисяч життів протягом року.