Українським військам вдалося вийти з Лисичанська без втрат. Захисники відійшли на більш укріплені позиції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на главу Луганської ОВА Сергія Гайдая в коментарі ВВС.
За його словами, російська армія має суттєву перевагу в техніці та боєприпасах. Тому українські військові не допустили оточення і пішли з міста.
“Вони просто знищили б місто здалеку, так що не було сенсу залишатися. Ми б потрапили в оточення і повинні були б сидіти там, поки місто обстрілювали”, – пояснив Гайдай.
ЗСУ пішли на готові укріплені позиції далі на захід, звідки будуть продовжувати боротьбу з окупантами, коли прийде більше зброї від західних партнерів.
“Всі пішли без втрат… Особисто мені важко і боляче, але це не програна війна. Це лише одна битва, яку ми програли. Нам потрібно було зберегти наші війська, щоб, коли прибуде достатня кількість зброї, що поставляється Заходом, ми могли провести нормальні операції і контратакувати”, – додав він.
Варто зазначити, що росія може спробувати створити нову «кишеню» навколо Слов’янська і Краматорська. Створені ще в 2014 році так звані «республіки» зараз грають ключову роль у підтримці російського наступу на Донбасі.
Армія Росії захопила стратегічно важливе місто Лисичанськ в Луганській області. Це означає, що лінія фронту на сході України зміниться. Російські війська перегрупуються перед тим, як почати наступ на південь і захід від міста. Військові аналітики кажуть, що наступна фаза битви за Донбас буде не менш кривава, ніж попередня.
Про це пише New York Times, додаючи, що після перемоги в Лисичанську російська армія контролює значну частину Донбасу. Повна окупація Луганської області дозволяє Москві відправити всі сили на південний захід, щоб спробувати захопити ще й Донецьку. Видання нагадує, що в обох українських регіонах Москва створила так звані «республіки» в 2014 році. З того часу бої фактично зайшли в глухий кут і обмежувалися спорадичними обстрілами. Така ситуація зберігалася аж до відкритого вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
Так звані «республіки» тепер грають важливу роль у забезпеченні російського наступу в регіоні. Завербовані місцеві бойовики також допомагають окупантам утримувати захоплені міста на Донбасі, а також на півдні. Армія України здобула невеликі тактичні успіхи поблизу Харкова і Херсона. Але Росія все ще зберігає серйозну присутність в обох регіонах. А контроль над містом Ізюм буде грати велику роль у наступній фазі російської військової кампанії на Донбасі.
Щоб захопити Лисичанськ і сусідній Сєвєродонецьк, російські сили зайшли з півночі, сходу і заходу, створивши так звану «кишеню», обороняти яку до кінця червня стало просто неможливо. Тепер російські сили мають змогу повторити цей маневр навколо інших українських міст у найближчі місяці. Військові експерти переконані, що Москва відновить свої виснажені підрозділи, перш ніж атакувати український стратегічно важливий вузол в Бахмуті.
«Простіше кажучи, вірогідною російською стратегією буде створення нової кишені навколо більших промислових міст, таких як Слов’янськ і Краматорськ. Українські військові чиновники переконані, що російський наступ почнеться з Попасної, розташованої на схід від Бахмута. А північні й західні російські лінії будуть просто стримувати українську армію», – пише видання.
Обидві сторони втратили тисячі одиниць бронетехніки, артилерії, а також тисячі солдатів. Попри приплив західної зброї, українська армія досі чисельно програє ворогу. Стратегія Москви полягає в тому, що вона намагається виснажити українські сили, цілими днями обстрілюючи їх з артилерії, перш ніж трохи просунутися вперед. І ніщо не вказує на те, що ця стратегія зміниться.