Генпрокурор Юрій Луценко образився на секретаря РНБО Олександра Данилюка за те, що той не запросив його на перше засідання РНБО під головуванням президента Володимира Зеленського. Про це Луценко з сарказмом написав в Facebook.

"Якби пан секретар Данилюк не забув мене запросити туди (на засідання РНБО – прим. Ред.), Я б сказав наступне.

1. Якщо про деолігархізації говорити всерйоз – треба нарешті внести в проект Держбюджету ренту на видобуток вугілля і руди так само, як існує рента на видобуток газу. Саме це може стати джерелом соціальної допомоги шахтарям.

2. Росія накопичила в європейських (важливо – неукраїнських) сховищах великі обсяги газу для зимового споживання ЄС. Очевидно, що країна – агресор планує блокаду нашої труби. Власних обсягів газу не вистачить для підтримки тиску в газотранспортній системі. Для імпорту газу треба додатково 3 млрд куб. У цих умовах треба терміново скасувати рішення Кабміну про вилучення 90 (!)% доходів Нафтогазу.

3. Незаконний відбір газу (простіше кажучи – злодійство) приватними облгазами склав в цьому році 5 млрд. До кінця року обсяг розкрадань може скласти 10 млрд кубів. Очевидно, що треба не тільки сподіватися дій від НАБУ, але і позбавити нарешті ці штучні олігархічні годівниці статусу поставки газу населенню, що переноситься вже з 2015 року.

4. В умовах оголошеної РФ нафтової блокади Україна має в силу давно затверджених санкцій проти Роснєфті нарешті передати в управління цілісний майновий комплекс ПрикарпатЗахідтранс ".

"Про кримінал Данилюка, пов'язаний з недостовірним декларуванням я б поки що промовчав :)", – з сарказмом резюмував Луценко.