Наступ російських окупантів на лінії Лиман-Куп’янськ фактично зупинився, а плани загарбників провалилися. Росіяни, ймовірно, були не готові до наступальних дій. З цим погоджується більшість експертів. За їх словами, Росія не змогла відтягнути з півдня українські сили, щоб змусити ЗСУ перейти у стратегічну оборону чи хоча б прорватися до східного берега річки Оскіл.
«Провал визнав навіть російський міністр оборони Сергій Шойгу, який заявив, що армія перебуває в активній обороні. Більше того, зараз ініціатива за нами. Саме наші війська змушують противника маневрувати так, як треба нам, а не так, як хочуть окупанти», — розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
На думку експертів, російська армія була не готова до наступальних дій, тому їх кампанія видихнулася, так і не принісши вагомих результатів.
«А все чому? Тому що стягнуті на вісь групи військ «Центр» та «Захід» не достатньо укомплектовані і не мали можливостей для наступальних операцій по широкому фронту, особливо коли треба проривати українську оборону. Вони були не готові, і тому нічого не зможуть зробити», — пояснив військово-політичний експерт групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
До того ж, Росія не має достатньої кількості підготовлених офіцерів, які могли б здійснити широку наступальну операцію завбільшки в 10 кілометрів.
Як відомо, за місяць окупантам не вдалося захопити жодного населеного пункту на лінії від Лимана до Куп’янська, противник просувався максимум на 1-2 км, і то далеко не скрізь.
За останні кілька днів кількість бойових зіткнень на Лимано-Куп’янському напрямку суттєво знизилася. Однак окупанти інтенсивно використовують артилерію різних калібрів.
В свою чергу начальник пресслужби Східного угруповання Ілля Євлаш підтвердив, що бої на Лимано-Куп’янському напрямку дещо вщухли. За його словами, однією з причин цього стало те, що ворог «добре отримав на горіхи» у районі Новоєгорівки Луганської області.
Замість так званих «м’ясних штурмів» окупанти знову перейшли до артилерії, але з меншою інтенсивністю. Загарбники економлять снаряди та підтягують резерви.
«Зараз там відбувається деяке затишшя, в тому плані, що там не відбувається безпосередніх бойових зіткнень. Противник зараз більше робить акцент на артилерію», — сказав він.
Однак це не означає, що бойові дії закінчилися. Окупанти надзвичайно інтенсивно використовують артилерію – від РСЗВ до ствольної. Також вони застосовують і тактичну, і армійську авіацію. Вони намагаються знайти слабке місце в обороні, тому регулярно обстрілюють різні ділянки фронту.
«Зараз вони дещо відмовилися від тактики «вогневих валів» – намагаються стріляти прицільно. Хочуть прорвати на якомусь напрямку – починають інтенсивно застосовувати все, що мають. Наші захисники застосовують колосальні зусилля, відвагу та мужність. Честь і хвала кожному. Окупантам не вдається просунутися», – зауважив Євлаш.
Як наголосив Євлаш, зараз окупанти формують на цьому напрямку резерви з 25 армії. Туди підтягують різні бригади, а також вже розташували танковий полк. Загалом ворожі угруповання забезпечені технікою на 60%, а особовим складом – на 80%.
«Суттєве угруповання. Але в залежності від ситуації на фронті вони можуть розділяти і перекидати на інші напрямки. Там є проблеми з особовим складом. Вони стягнули все, що могли зібрати», – розповів Євлаш.