14 жовтня на НСК “Олімпійський” у Києві відбувся матч відбору на Євро-2020, в якому збірна України приймала Португалію. Команда Андрія Шевченка святкувала перемогу з рахунком 2:1.

Примітно, що на цей матч Роналду за руки виводив сина загиблого героя АТО Олександр Цимбала. Батько Олександра – Сергій Цимбал загинув у 2014 році під Дебальцевим.

У першому таймі португальці намагалися контролювати м’яч, але робили це не дуже впевнено. Збірна України, у свою чергу, скористалася шансом вже у другій атаці. Степаненко заробив кутовий, який подав Марлос, а Яремчук на добиванні відправив м’яч у ворота гостей. Команда Шевченка відчула впевненість і на 27-й хвилині реалізувала ще один епізод. Миколенко на фланзі несподівано пройшов опонента і миттєво віддав пас у центр штрафного, де відірвався від опіки Ярмоленко і розстріляв ворота Патрісіу.

До перерви шансами гостей можна назвати два удари зі штрафного від Роналду, але обидва рази на шляху м’яча ставали захисники.

У португальців у другому таймі на поле вийшов Жоау Феліш, однак гострота все також виходила від Роналду. Форвард “Ювентуса” спочатку пробив зі штрафного – Пятов з труднощами відбив загрозу. Потім Кріштіану пробивав вже з гри – м’яч після рикошету йшов у дальній кут, але воротар “Шахтаря” в красивому стрибку врятував Україну. Все перевернув арбітр Тейлор на 72-й хвилині. Степаненко за гру рукою отримав другу жовту і залишив нашу збірну в меншості, а португальці отримали право пробити пенальті. Покарання виконав Роналду – 2:1. Шевченко відразу прибрав з поля Яремчука і збірна України без форварда пішла в глибокий захист.

Найскладнішим відрізком стали останні хвилини. Роналду після подачі з флангу пробив головою – Пятов у стрибку врятував нашу команду. Практично відразу Данилу завдав дальній удар і українців врятував каркас воріт. Збірна України зуміла втримати перемогу у меншості.