Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер закликав під час можливих майбутніх переговорів з Москвою не поступатися територіями України, захопленими під час російського вторгнення.
Про це він сказав в інтерв’ю німецькому каналу ZDF.
“Як би там не було, переговори однозначно доведеться базувати на необхідності запобігти жертвам. І якщо відповідальні на Заході вирішать це перед переговорами, то це правильно. Вони повинні спочатку встановити межі того, чим вони за жодних обставин не поступляться. І відмова від української території не має бути однією з умов, які ми можемо прийняти” – заявив Кіссінджер.
Він наголосив, що західні лідери у питанні переговорів з РФ повинні повною мірою координувати свою позицію з жертвою агресії.
“Президент України неодноразово, і навіть зовсім недавно, заявляв, що він не буде вести переговори про жодні українські території, які були українськими на момент початку війни. Так про що тут домовлятися? Ну, тільки про те, що Росія має очистити всі території, які вона захопила після того дня, після початку війни” – заявив колишній держсекретар США.
У травні Генрі Кіссінджер виступив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявивши, що Україна має віддати частину своєї території Росії, щоб покласти край війні. За його словами, принизлива поразка Росії може призвести до ще більшої дестабілізації ситуації. Кіссінджер стверджував, що було б ідеально повернутися до статус-кво, який існував до російського вторгнення 24 лютого.
Додамо, Сполучені Штати Америки серйозно розглядають питання про оголошення Росії державою-спонсором тероризму у зв’язку з її діями в результаті повномасштабного вторгнення в Україну.
Про це заявила в інтерв’ю “Радіо Свобода” надзвичайна і повноважна посол США в Україні Бріджит Брінк.
“Щодо оголошення Росії державою-спонсором тероризму, ми розглядаємо це питання, воно потребує ретельного аналізу відповідно до американських законів…Ми використовуємо всі доступні засоби, включно з багатьма, які б застосовувалися для країни, яка є таким спонсором. Проте ми також серйозно розглядаємо таке оголошення. І ми продовжимо притягати Росію до відповідальності відповідно до нашого законодавства”, – сказала Бріджит Брінк.
Посол наголосила, що США запровадили “безпрецедентну за обсягом та глибиною кількість санкцій”, і продовжуватимуть це робити.
“Разом з нашими партнерами та союзниками зі всього світу ми запровадили безпрецедентну за обсягом та глибиною кількість санкцій, і ми продовжуватимемо це робити й надалі”, – наголосила Брінк.
Раніше спікер Палати представників США Ненсі Пелосі звернулася до держсекретаря Ентоні Блінкена із закликом оголосити Росію державою-спонсором тероризму – інакше це зробить Конгрес.
Про це пише Politico з посиланням на два джерела.
За даними видання, Пелосі зробила попередження Блінкену під час телефонної розмови між ними раніше цього тижня. Представники Держдепартаменту та офісу Пелосі відмовилися від коментарів.
Конгрес дав держсекретареві право оголошувати іншу країну державою-спонсором тероризму. Деякі члени Конгресу, однак, кажуть, що законодавці можуть ухвалити закон про визнання будь-якої країни без участі Держдепартаменту, тим самим чинячи тиск на президента Росії Владіміра Путіна самостійно.
“Немає жодних юридичних причин, через які Конгрес не міг би ухвалити закон, який фактично визначає Росію як державу, яка підтримує тероризм”, — сказав помічник сенатора-демократа.
“Прийняття закону Конгресом, очевидно, є складнішим шляхом, ніж визначення секретарем, але це дасть адміністрації політичне прикриття, необхідне для посилення економічного тиску та риторики проти Путіна”, – додав він.