З’ясувалось, що в Європі зачаївся ще один «аналог Орбана». Пошта Олександра Бабакова, заступника голови Держдуми РФ, продовжує висвітлювати важливі аспекти впливу Росії на країни Європейського Союзу.

Група хакактивістів Кібер Спротив передала в розпорядження міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm цікавий документ, який розкриває історію співпраці проросійського словацького політика Роберта Фіцо з «Газпромом».

На пошті Бабакова, яку зламали хакери, виявили цікавий лист від листопада 2013 року.

Це сталося, коли Віктор Янукович був ще при владі в Україні, Росія зміцнювала вплив на українську владу і намагалася переконати Україну відмовитися від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Саме в цей період Путін готувався до спецоперації і намагався створити дестабілізаційний вплив на Україну. Лише кілька тижнів залишалося до початку Майдану.

Тоді Бабакову надійшов лист від Фуада Узбекова, старшого радника в компанії «Газпром-експорт» та заступника генерального директора «КазГосГаза», який є спільним підприємством «Газпрому» та «КазМунайГаза». Також Узбеков був директором австралійської компанії Carpathian Resources, яка мала активи в Чехії і раптово продала їх «Газпрому».

Лист містить звернення Фіцо до Путіна, а також доповідну записку директора РЖД Якуніна на Путіна з резолюцією останнього. Путін розписав ці документи на керівника Газпрому Міллера. Вірогідно, так як ці документи опинилися на розгляді в російського газового гіганта, Бабаков, як людина що курує енергетичний сектор і діяльність РФ за кордоном, мав бути в курсі.

В своєму листі до Путіна Фіцо пише, що Словаччина в особі держави нарешті встановила контроль над головною газовою компанією – АТ «Словацька газова промисловість», що дозволяє державі забезпечити можливість впливати на ціну газу для словацьких споживачів. Звісно, Фіцо не забуває згадати, що ця компанія є «значущим партнером ВАТ «Газпром»

Так як майже увесь газ в Словаччині має російське походження, Фіцо пропонує Путіну інтенсифікувати співпрацю «Словацької газової промисловості» із «Газпромом».