Вздовж усієї лінії фронту Збройні сили України продовжують ефективні операції.На додаток до щоденного знищення військового персоналу та техніки супротивника, також відзначається просування на кількох напрямках.

Про ситуацію на фронті розповів військовий експерт Роман Світан.

На деяких ділянках фронту, можливо, скоро вдасться створити оперативне оточення та перекрити постачання ворогові.

«З урахуванням того, що лінія фронту тягнеться більш ніж на тисячу кілометрів, кількість сил, залучених російською стороною, не достатньо для проведення наступальних дій, особливо якщо врахувати, що фронт може бути шириною до 400 кілометрів» — ділиться експерт.

За словами Світана для стримування настання ворога цієї кількості сил, мабуть, недостатньо, враховуючи, що частина фронту проходить вздовж річки Дніпро та частина у районі Запорізького спрямування. Крім того, щодня українські військові завдають значних втрат техніці противника.

Також відомо, що в районі Донецька зосереджується значна кількість військових сил та засобів противника. В останні дні ми помічаємо переміщення деяких їхніх частин у напрямку Запоріжжя, спробу затримати наше просування.

Це спричинило викриття деяких їхніх позицій у районі Донецька, і наші війська скористалися цим.

Додамо, Російські військові цілком усвідомлюють імовірність ударів українською армією на інших напрямках, не лише на Запорізькому і Бердянському.

Про це повідомив військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський.

«Противник передбачає вірогідність прориву своїх позицій на інших напрямках. Тому вони зараз досить таким поспішним порядком намагаються встановити додаткові лінії оборони для того, щоб не допустити прориву наших сил та засобів, створюючи глибоко ешелоновані позиції, укріплюючи їх всіма доступними методами і всіма можливими ресурсами. Противник бачить, що його ситуація на лінії фронту на сьогодні не є стабільною, і готується зустрічати просування наших сил оборони на інших ділянках, які вже більш наближені безпосередньо до берегів Азовського моря. Це такі останні рубежі оборони, якщо можна так сказати», – зазначив він.

Грабський зазначив, що на Запорізькому напрямку ведуться бойові дії високої інтенсивності. Він каже, що там зберігається надзвичайно напружена ситуація, тому що армія РФ намагається зараз будь-яким способом затримати просування українських військ в районі Новопрокопівки і Вербового, щоб не допустити прориву і обходу Новопрокопівки для блокування дій російських військ в районі Вербового.

«Тому просування йде, воно є надзвичайно складним, бої тривають, і буквально наступні кілька днів, можливо, пару тижнів покажуть, наскільки ефективним є рішення, яке було ухвалене щодо активного просування саме в цій зоні», – зазначив Грабський.

Він також зазначив, що російська армія намагається втримати просування українських військ чисельною перевагою.

«Чи залучаються ресурси, які були зібрані в результаті мобілізації, сказати дуже важко, тому що вони можуть бути задіяні й на інших напрямках. Зараз противник використовує ті сили та засоби, які були зосереджені, заздалегідь розміщені вже на лінії фронту. Є таке передчуття в мене, що він (противник) практично вбив всі свої доступні резерви, які він мав, підкреслюю, резерви. Зараз намагається стабілізувати ситуацію виключно за рахунок перекидання підрозділів, які вже були задіяні в боях і мають відносно невелику боєздатність. Але їх багато», – зауважив експерт.

Зазначимо, звільнення півдня і «розрив» так званого сухопутного коридору до Криму – для ЗСУ стане сильним успіхом. Тоді російське угруповання буде затиснуте в Криму, а Сили оборони — створять передумови для звільнення самого півострова. Для Росії це означатиме серйозну військову поразку.