ПРИЗНАЧЕННЯ
Президент Петро Порошенко призначив головою Антикорупційного бюро Артема Ситника. Церемонія представлення директора АБ транслювалася у прямому ефірі.
"Я прийняв рішення і підписав указ про призначення на посаду директора Антикорупційного бюро Артема Ситника. Незважаючи на свій молодий вік – 35 років – він має 10 років роботи в прокуратурі. І брав участь в розслідуванні корупційних справ. Було б бажано, щоб Артем і надалі зберіг твердість свого характеру", – сказав Порошенко.
Він також пообіцяв Ситнику свою підтримку у боротьбі з корупцією і висловив сподівання, що в команді очільника АБ "знайдеться місце не тільки вітчизням антикорупціонерам, а й іноземцям".
"Я зі свого боку можу обіцяти йому (Ситнику – ред.), що він матиме підтримку президента в політичній волі в його прагненні щодо ефективної діяльності з викорінення корупції у всіх ешелонах влади. Під час зустрічі він мені сказав, що має дуже серйозні напрацьовані пропозиції щодо зміни законодавства … Я буду просити Верховну Раду, щоб вона прислухалася до думки комісії, до думки президента і до думки новопризначеного директора, оскільки треба зробити все, щоб його діяльність була набагато ефективнішою", – сказав Порошенко.
БІОГРАФІЯ І ДОХОДИ
Ситник народився 19 серпня 1979 року в смт. Компаніївка Кіровоградської області.
У 2001-му закінчив з червоним дипломом Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого.
Працював слідчим прокуратури у Кіровограді, потім у Київській області. В 2011 році пішов зі служби в адвокати.
З 2001 по 2003 рр – помічник прокурора, слідчий, старший слідчий Ленінського району Кіровограда.
У 2004-2008 рр – старший слідчий, в.о. керівника слідчого відділу, керівник слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області.
У 2008-2011 рр – начальник слідчого відділу прокуратури Київської області.
Звільнився за власним бажанням через «незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів, згортанням боротьби з корупцією, абсолютним непрофесіоналізмом і ангажованістю режимом тодішнього прокурора Київської області Вітязя М.І.», – написав Ситник у автобіографії
До останнього часу працював керуючим партнером в об'єднанні «Юридичні гарантії» та юристом у фірмі «Компас».
Між іншим, партнером в «Юридичних гарантіях» є колишній перший заступник генпрокурора, прокурор Київської області до 2007 р. Юрій Гайсинський. Як відомо, донька Гайсинського Оксана є дружиною міського голови Харкова Геннадія Кернеса.
Через декілька років він став керуючим партнером і став власником 20% акцій юркомпанії.
У своїй анкеті Ситник упевнено вказав, що має «досвід розслідування кримінальних справ будь-якої складності, будь-яких злочинів та щодо будь-яких службових осіб».
Власне, також конфлікт, за словами Ситника, виник після того, як він санкціонував арешт керівника одного з управлінь Київської облдержадміністрації за хабар у 40 тисяч доларів.
Ситник задекларував за минулий рік 23,5 тис. грн., інші члени родини заробили 113 тис. грн.
Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна склав 218 тис. грн. Має квартиру 82 кв м., його родині належить земельна ділянка площею 4 сотки у Криму, автомобіль Hyundai Elаntra, ціна якої на ринку становить не менше $16 тис.
Нагадаємо, 7 квітня члени Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду директора Антикорупційного бюро обрали дві кандидатури на цю посаду для подання президенту – Артема Ситника та Миколу Сірого, який був одним з адвокатів Юлії Тимошенко у справі, яку проти неї порушили представники режиму Януковича.
14 квітня Порошенко провів з ними зустріч.
Конкурс з відбору кандидатів на посаду директора Антикорупційного бюро був першим в Україні відкритим публічним конкурсом на високу державну посаду.
Всього на посаду голови Антикорупційного бюро претендувало 176 осіб.
Скандал при виборі глави НАБУ
Однак призначення глави НАБУ супроводжувалося скандалом.
Суддя Печерського суду Олеся Батрін розглянула позов іншого претендента на цю посаду, адвоката Юрія Сухова. Він вимагав визнати незаконними результати конкурсного відбору кандидатів на посаду глави НАБУ.
Розглянувши позов, суддя відмовилася його задовольнити і взяти до провадження через відсутність підстав і за фактом непідсудності справи. Минулого року Юрій Сухов був колегою головного конкурента Артема Ситника, тепер вже колишнього фіналіста конкурсу Миколи Сірого.
Вони удвох захищали інтереси Юлії Тимошенко у «газовій справі», а пізніше, після Майдану суддю Печерського суда Оксану Царевич.
Цілком ймовірно, що глава держави надав перевагу кандидатурі Ситника над Сірим через те, що останній пов'язаний із гучними справами.
Іншими словами, глава держави навіть закрив очі на те, що новопризначений директор Антикорупційного бюро задекларував за минулий рік лише неймовірно малу суму для успішного правника – 23,5 тис. грн., в той час, як його головний конкурент – 73 тис. грн..
До речі, каденція Артема Ситника на посаді Директора Антикорупційного бюро становить 7 (!) років — довше, аніж у Президента і Верховної Ради.
АМБІЦІЇ ТА ПОГЛЯДИ
Ситник негативно ставиться до ідеї брати на роботу в Антикорупційне Бюро молодих студентів.
"Дають пораду набрати студентів. Мовляв, вони що, "вишки Бойка" не побачать? Але питання в чому: побачити "вишки Бойка" можна, розстріл Майдану теж усі бачили. Тільки в суді нічого немає! Ті справи, що братиме на себе бюро, студенти не потягнуть", – зазначив Ситник у своєму інтерв'ю "Аргументам і фактам".
ДУМКИ З СОЦМЕРЕЖ
На думку нардепа Лещенка, призначення Артема Ситника керівником Антикорупційного бюро дійсно унікальна подія.
Як зазначив політик, Антикорупційне бюро – повністю новий правоохоронний орган, який буде займатися боротьбою з корупцією високопосадовців. Саме створення цього органу було однією з вимог «західних донорів» України.
ДЕТАЛЬНІШЕ ТУТ: Лещенко прокоментував призначення Ситника головою Антикорупційного бюро
Команда Корупція.Інфо вітає Артема Ситника з новим призначення, та бажає плідної праці у боротьбі з проявами корупції у всіх ешалонах влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Хто не зможе бути директором національного антикорупційного бюро?
Головою Антикорупційного бюро бажає стати 161 людина (список)
Джерело: Корупція.інфо