Українські захисники з Третьої окремої штурмової бригади продовжують знищувати російських солдатів у районі Авдіївки. Втрати ворога пораненими та вбитими — понад 4 тисячі. Це надважкі втрати для російської армії, яких не було з часів наступу на Бахмут.
Про це повідомляє 3-тя ОШБр у Telegram.
У бригаді розповіли, що їхнім бійцям протистоїть щонайменше 15 тисяч особового складу армії ворога на окремій ділянці фронту в Авдіївці.
«Нашою бригадою завдано критичних уражень 74-ій та 114-ій окремим мотострілецьким бригадам з Росії. Обидва ворожі підрозділи — фактично «стерті». Попередньо реальна кількість втрат оцінюється в 4 200 «200-х» і «300-х» противника”, — уточнюють військові.
За їхніми даними, в районі Авдіївки на окремій ділянці фронту росіяни зосередили сім мотострілкових бригад. Одна з них — колишній 11-й окремий мотострілецький полк так званої «ДНР». Окремі завдання виконує і особовий склад Головного розвідувального управління РФ. Він здійснює нічні штурми із застосуванням засобів нічного бачення, застосовує диверсії, а також коригує удари авіації та артилерії.
«Незважаючи на те, що окупанти зазнають непропорційних втрат, ситуація в Авдіївці залишається надзвичайно важкою», — додали у бригаді.
Також, ситуація в районі Авдіївки Донецької області дуже динамічна. Українські війська обороняються. Ворог просувається в південній і південно-східній частині міста, що створює серйозні загрози. Втрата міста може серйозно змінити оперативну ситуацію на фронті.
Таку думку озвучив військовий експерт Сергій Грабський.
“Противник намагається виконати свої завдання. Намагається замкнути кільце оточення, ведучи активні наступальні дії з півночі для того, аби перерізати останню надійну лінію комунікацій, яка з’єднує Авдіївку з великою землею. Ворог просувається в південній і південно-східній частині міста, що створює серйозні загрози для українських військ, які там обороняються”, — сказав Грабський.
Він зауважив, що ситуацію оцінити важко, оскільки вона розвивається дуже динамічно.
“Я б сказав, що ситуація дуже напружена. Думаю, вона потребуватиме вжиття спеціальних заходів нашим військовим керівництвом. Але вказувати конкретно, що там має відбуватися просто зараз ми з вами не маємо права, тому що той обсяг інформації, який доступний нам, це приблизно 3-5% від загального стану справ”, — зазначив експерт.
Грабський наголосив, що навіть із втратою Авдіївки говорити про те, що противник матиме змогу вийти на кордони Донецької області, не доводиться.
“Це неможливо, оскільки тактика, яку обрав противник, не допускає такого швидкого просування. Росіяни довели свою нездатність проводити масштабні маневрені дії, вони вминаються в нашу територію, знову ж таки, виходячи зі специфіки саме Донецького регіону”, — сказав він.
Він акцентував, що Авдіївка відіграє ключову роль в українській обороні.
“Її втрата може серйозно змінити оперативну ситуацію, тому що таким чином ворог отримує можливість маневру з півдня на північ, у бік Костянтинівки. Досить подивитися на карту Авдіївки. Є таке поняття, як Ясинуватська розв’язка, яку ми контролюємо і серйозно цим ускладнюємо життя противнику. А другий напрямок — на Покровськ. Тобто нам доведеться замість Авдіївки концентрувати дуже великі сили, щоб не допустити противника за цими двома напрямками”, — сказав Грабський.
За його словами, зараз, в основному, Авдіївку обороняються досить невелика мобільна група українських військ, загальною чисельністю десь до 10 тис. осіб.
“Три бригади, з посиленням, це буде до 12 тис. осіб. Для того, щоб утримувати ту лінію фронту, яка утвориться після відходу з Авдіївки, необхідно буде в два-три рази більше військ. Тобто це серйозно змінює оперативну ситуацію на фронті й ускладнює дії наших військ. У підсумку це потребуватиме ще більше додаткових ресурсів для того, аби здійснювати вже штурмові дії у зворотному напрямку”, — резюмував Грабський.